Miesiąc: Luty 2016

Zajęcia w ramach Doradztwa Zawodowego, przeprowadzone w I semestrze roku szkolnego 2015/2016

22.09.2015r. Naszą Szkołę odwiedziła Pani mgr Ewa Walewska, absolwentka kierunku Kulturoznawstwo, doktorantka w Instytucie Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Prowadzi ćwiczenia i konwersatoria m.in. ze strategii perswazji, argumentacji, edukacji medialnej, komunikacji wizerunkowej. Współpracowała z wieloma czasopismami społeczno – kulturalnymi w regionie, do niedawna redaktor naczelna Magazynu Studentów Uniwersytetu Śląskiego „Suplement”.

Czytaj dalej

Zajęcia profilaktyczne w I semestrze roku szkolnego 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach przygotowała dla szkół ponadgimnazjalnych ofertę lekcji prowadzonych przez nauczycieli akademickich WSZOP. Celem zajęć było przybliżenie uczniom specyfiki wykładu akademickiego oraz przekazanie tematów profilaktycznych w możliwie atrakcyjnej formie.

Czytaj dalej

IX edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego

flaga_konkursznak-napis-dol
Zapraszamy do udziału w dziewiątej edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez IV LO im. KEN. Wszystkich chętnych uczniów klas trzecich gimnazjum zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o randze konkursu powiatowego. Etap szkolny w tym roku odbędzie się w dniu 28.01.2016. Zgłoszenia prosimy przysyłać do dnia 11. 01. 2016 na adres mailowy szkoły lo4@lo4.setia.pl.
Czytaj dalej

VIII Bielskie Teatralia

Już po raz ósmy IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej or
ganizuje  Bielskie Teatralia – konkurs wiedzy o teatrze  dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych miasta Bielsko-Biała oraz powiatów: bielskiego, cieszyńskiego  i żywieckiego pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj dalej

Kreatywni edukatorzy sesja jesienna 2015

kreatywnieduwW roku szkolnym 2015/ 2016 rozpoczynamy nowy projekt „Kreatywni edukatorzy”, w ramach którego odbędzie się sesja naukowa o Witkacym, zajęcia warsztatowe z języka angielskiego oraz pokazy kulinarne z zakresu zdrowego żywienia. Projekt współtworzą: Akademia Techniczno-Humanistyczna, Centrum Języka Angielskiego „Neal”, V Liceum Ogólnokształcące.

Czytaj dalej

Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów

24 listopada 2015 roku w gmachu Państwowej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnienie to otrzymują uczniowie najlepsi z najlepszych – ci, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen oraz odnieśli szczególne sukcesy.

Wśród nich nie zabrakło też ucznia naszej szkoły. Tym „najlepszym z najlepszych” IV LO został Marcin Terliczak z klasy 3C ze średnią ocen 5,22 (sic!).

Dyplomy wręczył Śląski Kurator Pan Stanisław Faber przekazując gratulacje od Pani Premier Beaty Szydło.Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów

3 miejsce w zawodach piłki nożnej

12 listopada reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej zakończyła tegoroczne rozgrywki w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku, choć nie zdołaliśmy wygrać całych rozgrywek i awansować na szczebel rejonowy zawodów, udało się nam zająć doskonałe3cie miejsce i przywieźć do swoich domów brązowy medal.

Czytaj dalej