Miesiąc: Marzec 2016

X Jubileuszowy Konkurs Piosenki Żeglarskiej „KEN 2016” – podsumowanie


W piątek 11 marca 2016 w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz odbył się X Jubileuszowy Konkurs Piosenki Żeglarskiej „KEN 2016”, którego współorganizatorami było Szkolne Koło Ligi Morskiej i Rzecznej IV LO oraz Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz. Tegoroczne zmagania wokalne oceniało jury w składzie: Beata Olma-przewodnicząca komisji, Eryka Binek-Pytlowany, Agnieszka Bauer i Witold Cisowski. Po obejrzeniu 23 występów w dwóch kategoriach: solista i zespół jury przyznało następujące lokaty:
Kategoria soliści:
I miejsce: Karina Skwarczyńska (Kozy)
II miejsce: Paulina Wirska (IV LO)
III miejsce: Zuzanna Buzderewicz (Gimnazjum nr 1 Jaworze)

Wyróżnienia: Mirela Kubik (IV LO), Paulina Świerczek (Buczkowice),
Julia Rączka (Pegaz Bielsko-B), Natalia Duraj (Kozy)

Kategoria zespoły:
I miejsce: „Pod wiatr” (Gimnazjum Drogomyśl)
II miejsce: „Ardente” (Buczkowice)
III miejsce: „8 za burtą” (VIII LO)

Wyróżnienia: „Popłynęli” (IV LO), „Piszczący Majtkowie” (IV LO),
„Galeon II” (Gimnazjum nr 1 Łodygowice),
„Piraci Kamraci” (Oddz.Przedszkolny przy ZS nr 1 w Łodygowicach)

Nagrodę publiczności zdobyła: Karina Skwarczyńska (Kozy)
Zwycięzcom gratulujemy!
Z przyjemnością informujemy, że poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz przybyłym gościom.
Trzymajmy się morza!

FINAŁ IX KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 11 marca 2016 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej odbyło się zakończenie IX Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Klas Trzecich Gimnazjów o zasięgu regionalnym zorganizowanego przez Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego pana mgr Mirosława Sapetę, pod patronatem A.T.H., we współpracy z Miejskim Zarządem Oświaty w Bielsku-Białej.

W Konkursie wzięło udział ok. 240 uczniów z 25 szkół z terenu dawnego województwa bielskiego , a do finału zakwalifikowało się 21 osób z 13 gimnazjów. Wszyscy finaliści wykazali się bardzo wysokim poziomem znajomości języka angielskiego zarówno w piśmie jak i w mowie.

Laureatami Konkursu zostali:

I miejsce:        Jillian Carlson z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 2 w Bielsku Białej.
II miejsce:       Anna Ślosarczyk z Gimnazjum nr 4 w Bielsku-Białej.
III miejsce ex aequo: Barbara Buras z Gimnazjum Z.C.B.M. w Bielsku-Białej,
Natalia Rusin z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 2 w Bielsku Białej,
oraz Krzysztof Habdas z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 2 w Bielsku Białej.

Honorowym członkiem jury III-ego etapu konkursu była dr Barbara Loranc – Paszylk, z Katedry Anglistyki ATH a w uroczystości wręczania nagród uczestniczyła Kierownik Katedry Anglistyki, dr hab. Maria Korusiewicz.
Nagrody dla finalistów ufundowali m. innymi Dyrektor i Rada Rodziców IV LO im. KEN, księgarnia „Za Orłem” oraz rektor A.T.H. Wręczenie nagród połączone było z programem artystycznym przygotowanym przez uczniów IV LO im.K.E.N.

LAUREACI VIII BIELSKICH TEATRALIÓW

 Z przyjemnością informujemy, że jury w składzie:

mgr Jolanta Budzyńska – przewodnicząca
dr Lidia Adamczyk-Jóskow
mgr Renata Maślanka

po dokonaniu oceny testów uczestników finału

VIII BIELSKICH TEATRALIÓW
REGIONALNEGO KONKURSU WIEDZY O TEATRZE
dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych miasta Bielska-Białej
i powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego
pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty
organizowanego przez IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Bielsku-Białej
i Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku-Białej
we współpracy z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej
oraz Teatrem Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej
ustaliło ostateczne wyniki konkursu.
LISTA WYNIKÓW

LAUREACI VIII BIELSKICH TEATRALIÓW

Kategoria: gimnazja
1. miejsce: Emilia Kruczek, Gimnazjum im. Juliana Fałata w Bystrej
2. miejsce: Monika Figura, Gimnazjum im. L. i A. Kalicińskich w Dankowicach
3. miejsce: Dorota Bożek, Gimnazjum nr 16 im. Stefana Banacha w Bielsku-Białej
                  Karolina Zarębska, Gimnazjum im. L. i A. Kalicińskich w Dankowicach
                         Jakub Kozłowski, Gimnazjum im. Juliana Fałata w Bystrej

 

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne
1. miejsce: Karolina Rączka, V LO w Bielsku-Białej
2. miejsce: Gabriela Mynarska, Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Kozach
3. miejsce: Olga Modzelewska, I LO im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej
                         Julia Wołoszczak, I LO im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy laureatów na uroczystą galę, która odbędzie się w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej 8 kwietnia 2016 r. O godz. 11:00.

Pisemne zaproszenia dla laureatów i ich opiekunów oraz podziękowania dla dyrektorów szkół zostaną wysłane pocztą.

Młodzież na Morzu 2015/2016

Szkolne Koło Ligi Morskiej i Rzecznej serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznej edycji konkursu Młodzież na Morzu, w ramach którego odbywają się zmagania w następujących kategoriach:
Konkurs plastyczny- w tym roku pod hasłem Krajobrazy mórz, rzek i jezior
Konkurs przewiduje formy prezentacji wykonane w dowolnych technikach malarskich, graficznych i innych (za wyjątkiem plasteliny, zapałek, bibuły, kasz, itp.) w grupach szkół:
Format prac plastycznych: A2 (60 cm x 40 cm) lub A3 (40 cm x 30 cm).
Na odwrotnej stronie pracy powinny być umieszczone następujące informacje:
– krótka informacja o prezentowanej pracy;
– imię i nazwisko autora, wiek, adres placówki lub szkoły z podaniem pełnej nazwy i typu szkoły (telefon);
– imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna.

Termin oddani prac plastycznych upływa 4.03.2016 r (p. Katarzyna Cieślicka), można również przesłać pracę indywidualnie do dnia 11 marca 2016 r,

Konkursy Wiedzy o Morzu lub/i Pomorzu Zachodnim –eliminacje szkolne odbędą się 14 marca 2016r na drugiej lekcji (8.55) w sali 103
Podczas tegorocznego konkursu oceniana będzie wiedza z zakresu:
a) Geografia mórz i oceanów oraz państwa i porty nad nimi leżące;
b) Geografia polskich rzek i jezior;
c) Dzieje Marynarki Wojennej i Polski na morzu;
d) Polska gospodarka morska;
e) Twórcy Polski Morskiej;
f) Ochrona środowiska morskiego;
g) Polskie żaglowce;
h) Szkolnictwo morskie w Polsce;
i) Wiedza o LMiR.

Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem:
http://www.wsb.pl/szczecin/sites/wsb.pl.szczecin/files/MnM/2015_2016/regulamin_6.11.2015.pdf
a materiały dydaktyczne i bibliografia:
http://www.wsb.pl/szczecin/node/5801

Szczegółowe informację, dodatkowe materiały i zapisy: Katarzyna Cieślicka i Agnieszka Jędrusiak-Malec

III etap IX międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas trzecich gimnazjum

flaga_konkursznak-napis-dol
III etap odbędzie się 11.03.2016. Uczestników prosimy o stawienie się o godzinach podanych w harmonogramie. Należy przynieść ze sobą zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się o godzinie 13.00.

Harmonogram konkursu 2016 – pobierz,

Oświadczenie o danych osobowych – pobierz.