Miesiąc: Kwiecień 2016

DZIEŃ OTWARTY W IV LO

Wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych naszą szkołą zapraszamy na dzień otwarty 26 kwietnia w godzinach 12.00 – 15.30. Zapewniamy rzetelną informację, możliwość obejrzenia szkoły, spotkania z nauczycielami i uczniami oraz dobrą zabawę i różne atrakcje.

XXIV Rejonowe zawody drużyn medyczno- sanitarnych.

W sobotę 23 kwietnia 2016 roku, szkolna drużyna PCK w składzie: Jan Wiatr, Tymoteusz Leżański, Karolina Oleksiuk, Stefania Koniorczyk oraz Ewa Damek, brała udział w XXIV rejonowych zawodach PCK drużyn medyczno sanitarnych. Ich zadaniem było pokonanie sześciu stacji, na których musieli walczyć o ludzkie życie udzielając niezbędnej pomocy przedmedycznej. Opiekę nad grupą sprawował mgr  Bartosz Sitek. Głównym celem zawodów było sprawdzenie umiejętności jak postępować w przypadku zagrożenia życia. W zawodach brało udział 8 drużyn z całego powiatu.  Nasza ekipa reprezentująca szkołę  zajęła  II miejsce, za co zostaliśmy wyróżnieni dyplomem i pucharem oraz  nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Drużyna PCK 2016

Puchar zawody PCK 2016

Turniej wiedzy pożarniczej oraz Turniej motoryzacyjny.

W dniu 9 oraz 16 kwietnia 2016r. na terenie Bielska Białej odbyły się dwa turnieje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych , w których startowała nasza szkoła. Pierwszy z nich to Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w którym uczeń Jan Wiatr zdobył wyróżnienie.W kolejnym turnieju Biura Ruchu Drogowego o „Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym” uczniowie : Jakub Juraszek,Karol Szczerbik i Michał Ogrodzki zdobyli IV miejsce. Opiekunem z ramienia szkoły był Bartosz Sitek.

Turniej wiedzy pożarniczej Turniej motoryzacyjny

 

LO IV w Magazynie Samorządowym

Z przyjemnością informujemy, że w ostatnim Magazynie Samorządowym (7/2016) ukazał się artykuł dotyczący naszego projektu Korkowo, realizowanego w szkole w ramach Olimpiady Praktycznej Zwolnieni z teorii. Zainteresowanych kierujemy pod ten link, gdzie można przeczytać całość.

Magazyn Samorządowy