Miesiąc: Kwiecień 2017

Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

 

W dniu 27 kwietnia 2017r,w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku Białej pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty,Prezesa Fundacji na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji odbyły się zawody dla szkół ponadgimnazjalnych miasta i powiatu bielskiego z zakresu Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.Nasza szkoła reprezentowana była przez: Sebastiana Mrożka, Jana Wiatr oraz Pawła Pawlusa.Opiekunem drużyny był mgr Bartosz Sitek.W czasie zaciętej rywalizacji oraz dużej konkurencji zajęliśmy II Miejsce zdobywając puchar i dyplom.Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Sportowe zmagania przedszkola i LO IV

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły biorą udział w olimpiadzie praktycznej Zwolnieni z Teorii. Stworzyli projekt Brzdące Baśnie Poznające, w ramach którego organizują serię spotkań z dziećmi z przedszkola integracyjnego nr 38 znajdującego się przy ulicy Grażyny.

Olimpiada sportowa, którą zorganizował zespół projektu, została przyjęta przez przedszkole z ogromnym entuzjazmem. Drużyny składały się z dzieci chorych i zdrowych, a różnice między przedszkolakami zatarły się. Przedszkolanki przygotowały wspaniałą widownię zagrzewającą uczestników do zabawy. Za aktywny udział maluszki otrzymały książki z bajkami ufundowane przez Fiata – firmę współpracującą z projektem.

 

XXV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku Białej.

W sobotę 22kwietnia 2017r,na terenie Bielska Białej odbyły się XXV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK,w których udział wzięły zespoły ze szkół z Miasta Bielsko Biała oraz pow.bielskiego i żywieckiego.W trakcie zawodów zawodnicy przechodzili przez cztery stacje zdarzeniowe,podczas których uczestnicy zawodów musieli wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy ,wykonanie resuscytacji na fantomie z użyciem defibrylatora oraz test wiedzy składający się z 20 pytań z zakresu problematyki udzielania pierwszej pomocy.Nasza drużyna w składzie: Jan Wiatr,Tymoteusz Leżański,Stefania Koniorczyk,Karolina Oleksiuk oraz Iwona Krzyżak wykazując się dużym poziomem wiedzy oraz praktycznymi umiejętnościami w udzielaniu pomocy.Zaskoczeniem było udzielanie pomocy osobie głuchoniemej,z czym również dali sobie radę w nawiązaniu kontaktu.Pomimo dużej konkurencji,nasza szkoła zajęła I miejsce i będzie reprezentowała okręg bielski w zawodach wojewódzkich w Katowicach.Przygotowaniem drużyny do zawodów zajmowali się nauczyciel edb mgr Bartosz Sitek oraz st.piel.dypl.Anna Orzech.

!!! DZISIAJ DZIEŃ OTWARTY !!!

Wszystkich zainteresowanych naszym liceum, chcących zobaczyć, w jakich warunkach i jak pracujemy, poznać atmosferę panującą w szkole, zapraszamy

26 kwietnia w godzinach 12.00 – 15.00

na Dzień Otwarty.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom szkoły

najserdeczniejsze życzenia radosnych Świąt,

tradycyjnie smacznych jajek i mokrych dyngusów,

a także pięknej pogody sprzyjającej odpoczynkowi

i zwłaszcza maturzystom zbieraniu sił przed egzaminem

składa Dyrektor IV LO

REKRUTACJA

W związku ze zmianą zasad związanych z rekrutacją, zapisanych w art. 204 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz. U. 2016 r. poz. 60), informujemy, że regulamin rekrutacji do Liceum zostanie ogłoszony

po 15 kwietnia 2017 roku,

czyli po określeniu w zarządzeniu Śląskiego Kuratora Oświaty terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2017/2018 .

Finał Wielkanocnej Zbiórki Żywności

W dniach 31 marca – 2 kwietna 2017 roku  w Bielsku-Białej odbyła się kolejna Wielkanocna Zbiórka Żywności z udziałem uczniów naszej szkoły. Zbiórka artykułów spożywczych odbywała się w bielskich placówkach handlowych gdzie nasi wolontariusze zachęcali klientów do dzielenia się swoimi zakupami z osobami znajdującymi się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że łączna suma zebranych produktów spożywczych wyniosła 2400 kg!!! Serdecznie dziękujemy za hojność i ogromną życzliwość klientom którzy wsparli akcję. Zebrane artykuły trafią do osób potrzebujących i sprawią, że tegoroczne święta będą okresem radości.