Miesiąc: Maj 2017

zawody II rzutu ligi lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 26 maja 2017 roku na stadionie lekkoatletycznym BBOSiR odbyły się zawody II rzutu ligi lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach uczestniczyło 14 zespołów dziewcząt oraz 14 zespołów chłopców (313 uczestników). Z przyjemnością informujemy, że Oliwia Kwaśniak zajęła podczas tych zawodów I miejsce w biegu na 100m, a Remigiusz Czernecki I miejsce w biegu na 400m.

 

KONKURS WIEDZY OLIMPIJSKIEJ

W konkursie organizowanym przez Beskidzką Radę Olimpijską naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: KACPER JAKUBIEC, MATEUSZ MENDREK oraz SZYMON KANTYKA. Konkurs składał się z dwóch części: ze znajomości tematyki olimpijskiej (z uwzględnieniem udziału olimpijczyków Podbeskidzia w Igrzyskach) oraz części sportowej (rzut do kosza, skok z miejsca, bieg na 20 m).

Nasi uczniowie w klasyfikacji generalnej zajęli II miejsce.

Gratulujemy

„Better Teaching, Better Learning” czyli Erasmus+ w IV LO

W myśl zasady, iż lepiej późno niż wcale, przedstawiamy Wam film z realizacji w IV LO projektu Erasmus+ „Better Teaching, Better Learning”. Przez cały tydzień, od 3 do 7 kwietnia 2017 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich z: Finlandii, Hiszpanii oraz Włoch.

W ciągu tych pięciu dni prezentowaliśmy efekty naszej dotychczasowej pracy ( DIY Lab czyli uczymy siebie i innych poprzez przygotowanie projektu video), zwiedzaliśmy wraz z Gośćmi miasto oraz okolice, pracowaliśmy nad kolejną metodą nauczania (drama) oraz …. integrowaliśmy się.

Jako koordynator projektu serdecznie dziękuję Panu Mirosławowi Sapecie, Dyrektorowi IV LO im. KEN za pomoc w organizacji spotkania, wszystkim biorącym w nim udział oraz wszystkim którzy gościli uczniów ze szkół partnerskich.

Adam Kazała

Bajki od kuchni czyli przedszkolaki w Studiu Filmów Rysunkowych

Finałem współpracy LO IV z przedszkolem było wyjście do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, miejsca, gdzie powstawały bajki naszego dzieciństwa. Prowadzone były zajęcia o powstawaniu kreskówek, opowiadano o podróżach ulubionych bohaterów. Dzieci były zachwycone, słuchały z uwagą i dobrze się bawiły 🙂
W przyszłym miesiącu uczniowie planują przygotować konkurs plastyczny dla dzieci.


kl 2a

Finalista XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego

W dniach 8-9 kwietnia 2017r. odbyły się w Warszawie zawody centralne (finałowe) XLVIII  Olimpiady Języka Rosyjskiego . Do zawodów tych zakwalifikował się HUBERT  MATLAK – uczeń klasy 2C- matematyka-geografia-informatyka. Hubert uzyskał w tych bardzo trudnych zmaganiach tytuł  FINALISTY.

Serdecznie gratulujemy  Hubertowi.

Uzyskany tytuł finalisty, poza zaliczeniem egzaminu maturalnego z języka rosyjskiego na 100% punktów, otwiera uczniowi drzwi na wiele kierunków uniwersyteckich.

Dzień przedsiębiorczości

26 kwietnia 2017r. uczniowie klas pierwszych  uczestniczyli w XIV edycji ogólnopolskiego Dnia przedsiębiorczości. Jednodniowe praktyki w firmach to szansa zapoznania się z warunkami pracy na wymarzonym stanowisku pracy. Uczniowie zawarli umowy z firmami i spędzili w firmach niemal cały dzień pracy.

Wrócili do szkoły z wieloma ciekawymi sprawozdaniami i refleksjami dotyczącymi ich dalszej drogi zawodowej. Oby wybrane w przyszłości zawody spełniły ich oczekiwania.

Link do galerii: https://www.flickr.com/photos/154581466@N05/albums/72157680562325883