Miesiąc: Czerwiec 2017

Wakacyjne życzenia.

Z okazji rozpoczętych wakacji, życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku, słonecznych dni oraz niezapomnianych wrażeń.
Wykorzystajcie okres wakacji jak najintensywniej, odpocznijcie od trudów nauki i nabierzcie energii i sił do podejmowania kolejnych wyzwań i zadań.

 

I Szkolny Konkurs Piosenki Międzynarodowej

21.06.2017r odbył się Pierwszy Szkolny Konkurs Piosenki Międzynarodowej. Wykonywano piosenki w różnych językach obcych jednak jury po krótkich obradach ogłosiło wyniki:

W karegorii „ZESPÓŁ” 1. miejsce zajął duet Wiktoria Pieczarka z kl. 1b i Patrycja Ciślak z kl.1b, 2. miejsce duet Julia Kubera i Sylwia Kawka z kl.1d, 3. miejsce „Grupa abd”. – uczniowie z grupy hiszpańskiej z klas 1a,1b i 1d.

W kategorii „WOKALISTA” 1. miejsce zajęła Patrycja Ciślak z klasy 1a, 2. miejsce Wiktoria Pieczarka z kl.1b, 3. miejsce Julia Kubera z kl.1d.

Gratulujemy!!!! I zapraszamy do kolejnej edycji.

I miejsce w finale 4. ogólnopolskiego konkursu wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych Domeykiada 2017

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Daria Biegun z klasy 2e zdobyła I miejsce w finale 4. ogólnopolskiego konkursu wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych Domeykiada 2017.

Wzięła udział w etapie pisemnym w dniu 17 marca 2017r. oraz w etapie ustnym w dniu 22 kwietnia 2017r. w Toruniu.

Konkurs obejmował wiedzę z zakresu kultury współczesnej, historii nowożytnej oraz geografii krajów hiszpańskojęzycznych.

STYPENDIA DLA UZDOLNIONEJ MŁODZIEŻY

Zarząd Województwa Śląskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego obowiązującego od września 2015 roku do czerwca 2018 roku”.

Adresatami programu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zamieszkujący województwo śląskie. Celem przydzielonego stypendium jest m.in. wspieranie uczniów w rozwijaniu ich uzdolnień i zainteresowań oraz stwarzanie możliwości udziału w ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach (np. olimpiadach, konkursach, festiwalach, turniejach itp.), a także wspomaganie możliwości stosowania w praktyce zdobytej wiedzy.

Osoba ubiegająca się o stypendium powinna złożyć komplet dokumentów, tj. wniosek wraz z wymaganymi załącznikami w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach przy ul. Ligonia 46 (pok. 164).

Wnioski o stypendium należy składać do 20 lipca 2017 roku. Tegoroczne stypendia przyznawane będą na okres 10-miesięczny od września 2017 roku do czerwca 2018 roku.

Kwota przeznaczona na stypendia w roku szkolnym 2017/2018 wynosi 114 tys. zł. Każdy z 30 stypendystów otrzyma 3800 zł w dziesięciu transzach. Program oraz zasady wraz z obowiązującym wnioskiem dostępne są na stronie internetowej Województwa Śląskiego.

Link do dokumentacji: https://bip.slaskie.pl/index.php?jezyk=&grupa=36&id=823&id_menu=340

Więcej informacji uzyskać można w Wydziale Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego pod nr tel. (32) 77 40 040.

„Brzdące Baśnie Poznające”

Uczniowie biorący udział w projekcie „Brzdące Baśnie Poznające” w ciągu ostatnich dwóch tygodni zorganizowali konkurs dla naszych małych sąsiadów z przedszkola nr 38 na najpiękniej wykonany rysunek auta marki Fiat, w ramach podziękowań za sponsorowanie naszego projektu. W zeszłym tygodniu został dodatkowo zorganizowany wyjazd dla przedszkolaków, tym razem na lotnisko w Bielsku- Białej, gdzie mogli nie tylko oglądać samoloty, ale także mieli okazje do nich wsiąść. Byli również uczestnikami pokazu obrazującego działanie spadochronu. Obydwa spotkania sprawiły dużą radość nie tylko przedszkolakom ale tez licealistom.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzież Na Morzu”

Finał odbył się w Szczecinie 25 maja 2017 roku. Już po raz piąty Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie jest współorganizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Ligi Morskiej i Rzecznej „Młodzież na Morzu”.  Po szkolnych eliminacjach, w konkursie Wiedzy o Pomorzu Zachodnim, O Morzu, O Wiśle i Jej Dorzeczu oraz o Gen. Mariuszu Zaruskim, w 150-rocznicę urodzin, nasi uczniowie w składzie:

Karolina Kubica 2A, Wiktoria Niemiec 2B, Mateusz Mendrek 2b i Sebastian Cader 2E zdobyli IV miejsca indywidualnie i zespołowo.

Najważniejszym jednak wyróżnieniem dla naszego SKLMiR za całoroczną pracę był po raz trzeci z rzędu tytuł –

WIODĄCE SZKOLNE KOŁO LMIR WŚRÓD SZKÓŁ ŚREDNICH.

W ramach konkursu odbył się również KONKURS PLASTYCZNY ,,Krajobrazy doliny Wisły i jej dorzecza”, w którym również mamy swoich laureatów:

Nagrody: Gabriela Handzlik IV LO Im. KEN W Bielsku Białej

Wyróżnienia: Daria Hajto IV LO Im. KEN W Bielsku Białej

XXVI OGÓLNOPOLSKI ZLOT JUNGÓW LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ – Kołobrzeg

Prosto z Finałów w Szczecinie Nasi uczniowie udali się do Kołobrzegu, gdzie przez 3 dni brali udział w XXVI Zlocie Jungów Morskich. Wraz z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół Morskich świętowali 50-lecie założenia. Zwiedzali okolicznościową wystawę o raz bazę dydaktyczną szkoły. Dwukrotnie w barwnym korowodzie pod flagą miasta przeszli ulicami Kołobrzegu wzbudzając aplauz widzów i wysłuchując zwierzeń o ich związkach z Bielskiem. Wypłynęli też w morze, by z pokładu statku spoglądać na świętujący swoje Dni Kołobrzeg, a następnie bawić się na koncertach i jarmarkach. Zlot zakończył się Uroczystościami przy Muzeum Oręża Wojska Polskiego, gdzie Nasza Młodzież odebrała nagrody za zajęcie II Miejsca w zawodach Sportowych, które w blasku słońca odbyły się dzień wcześniej na plaży przy Szkole Morskiej. Był też czas na zatopienie całorocznych smutków w niestety jeszcze zimnych falach Bałtyku, a przez wszystkie dni pogodę mięliśmy bajecznie piękną….

….TRZYMAJMY SIĘ MORZA! …

Z przyjemnością informujemy, że oficjalnym partnerem naszego projektu pt. ,,Brzdące Baśnie Poznające” została firma Fiat Auto Poland za co serdecznie dziękujemy.

Ekipa projektowa klasy 2a

REGULAMIN I SZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI MIĘDZYNARODOWEJ

ORGANIZATORZY : IV LO im. KEN w Bielsku–Białej

 

CELE KONKURSU : Prezentacja i popularyzacja piosenek w językach obcych (hiszpański, włoski, francuski, niemiecki, rosyjski). Propagowanie wśród uczniów tradycji kultury międzynarodowej. Pogłębianie więzi uczniowskich. Promocja działalności nauczycieli i uczniów. Rozwijanie współpracy międzyklasowej.

 

MIEJSCE :   IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN ul. Michałowicza 55

 

TERMIN :                 21. 06. 2017 rok o godzinie 12 : 30 ( środa )

 

ZASADY UCZESTNICTWA : Przegląd jest imprezą otwartą. Uczestnikami mogą być pojedyncze osoby lub zespoły ze szkoły (max 10 osób) zainteresowanych kulturą i muzyką międzynarodową. Wykonawca (zespół) przygotowuje 1 utwór. Akompaniament „na żywo” lub przygotowany na nośniku muzycznym (pamięć przenośna).

 

ZGŁOSZENIE DO KONKURSU : Do 19. 06. 2017 r (poniedziałek) czekamy na Wasze zgłoszenia do Pań: Luz Castillo – Żarczyński i Magdaleny Tomaszek. Prosimy o terminowe nadsyłanie zgłoszeń.

 

        Jury powołane przez organizatorów dokona oceny występów konkursowych uwzględniając: dobór  repertuaru; oryginalność  wykonania; muzykalność; poprawność językową; interpretację i ogólny wyraz artystyczny.

 

Na zwycięzców czekają nagrody. Ogłoszenie wyników odbędzie się w dniu konkursu.

 Opiekunowie : mgr Luz Castillo – Żarczyński

                                                                                               mgr Magdalena Tomaszek