XXV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku Białej.


W sobotę 22kwietnia 2017r,na terenie Bielska Białej odbyły się XXV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK,w których udział wzięły zespoły ze szkół z Miasta Bielsko Biała oraz pow.bielskiego i żywieckiego.W trakcie zawodów zawodnicy przechodzili przez cztery stacje zdarzeniowe,podczas których uczestnicy zawodów musieli wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy ,wykonanie resuscytacji na fantomie z użyciem defibrylatora oraz test wiedzy składający się z 20 pytań z zakresu problematyki udzielania pierwszej pomocy.Nasza drużyna w składzie: Jan Wiatr,Tymoteusz Leżański,Stefania Koniorczyk,Karolina Oleksiuk oraz Iwona Krzyżak wykazując się dużym poziomem wiedzy oraz praktycznymi umiejętnościami w udzielaniu pomocy.Zaskoczeniem było udzielanie pomocy osobie głuchoniemej,z czym również dali sobie radę w nawiązaniu kontaktu.Pomimo dużej konkurencji,nasza szkoła zajęła I miejsce i będzie reprezentowała okręg bielski w zawodach wojewódzkich w Katowicach.Przygotowaniem drużyny do zawodów zajmowali się nauczyciel edb mgr Bartosz Sitek oraz st.piel.dypl.Anna Orzech.