WYKŁAD AKADEMICKI: The Brief History of Batman


“Who is Batman?” Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie klasy 3e i 3d. Ich poniedziałkową lekcję języka angielskiego, 23 listopada, poprowadził mgr Sławomir Konkol, wykładowca Katedry Anglistyki.

Batman obok Supermana należy do najbardziej znanych postaci komiksowych. Obaj są superbohaterami, których zadaniem jest walka ze złem i pomaganie ludziom, jednak „człowiek-nietoperz” nie posiada żadnych nadludzkich mocy – swoje zdolności zawdzięcza treningowi fizycznemu, unikalnym gadżetom i pojazdom.
Uczniowie obu klas, wspólnie z prowadzącym zajęcia, poddali superbohatera szczegółowej lustracji i przeanalizowali jego poczynania począwszy od pierwszego pojawienia się w Detective Comics w roku 1939, a skończywszy na planowanej na rok 2016 premierze filmu Batman v Superman: Dawn of Justice„. Uczniowie przyjrzeli się także otoczeniu Batmana – miastu Gotham, postaciom Alfreda i Robina oraz… jego partnerkom. Lekcja, mimo że przeprowadzonaw języku angielskim, była dla klasy zrozumiała – mgr Konkol nie omieszkał umieścić w prezentacji słownika wyrazów związanych bezpośrednio z filmem.

Każdy odnalazł w zajęciach coś dla siebie – osoby, dla których postać Batmana była zupełnie obca, zostały wprowadzone w temat „od podstaw„, natomiast jego zagorzali fani mogli poznać intrygujące szczegóły (jak chociażby geneza i znaczenie nazwiska Jasona Todda).

Kto powiedział, że nauka nie może być ciekawa?

tekst Iza Ślosarczyk kl.3e
zdjęcia Angelika Mizia kl.3e