SZKOŁA KOMPETENCJI PRZYSZŁOŚCI

Jedyna szkoła z Bielska-Białej, która uzyskała tytuł SZKOŁY KOMPETENCJI PRZYSZŁOŚCI i znalazła się na 4.miejscu w woj. śląskim oraz na 32 miejscu w Polsce w rankingu Rzeczpospolitej

http://archiwum.rp.pl/artykul/1375337-Ranking-szkol-kompetencji-przyszlosci.html

Projekt CZYTANIE PONAD GRANICAMI proponuje czytanie jako sposób przekroczenia granic między ludźmi powstałych z powodu sposobu postrzegania, wieku, możliwości percepcyjnych (neurologicznych) itp. Zaproponowaliśmy dzieciom z przedszkoli integracyjnych, do których uczęszczają autyści, wspólne czytanie SNU NOCY LETNIEJ za pomocą PCSów (specjalnych obrazków, za pomocą których kontaktują się z otoczeniem osoby z autyzmem)

https://www.facebook.com/CzytaniePonadGranicami/

Objął również ROZMOWĘ Z SZEKSPIREM – na messengerze (Szekspir słowami swoich dramatów rozmawia z przeciętnym nastolatkiem na typowe tematy związane z młodością i dorastaniem)

https://www.youtube.com/channel/UCAywQBo2xWRpIWZlMSzSOYA

Projekt został stworzony w ramach olimpiady  ZWOLNIENI Z TEORII przez uczniów: Sarę Froń (liderka projektu), Kingę Biela, Krzysztofa Fijała (filmowy aspekt przedsięwzięcia), Kacpra Kłodę (informatyczna strona projektu), Kacpra Błotko. Stworzenie niekomercyjnego projektu społecznego zapewniło im międzynarodowy certyfikat umożliwiający podjęcie pracy w USA.