Projekt ,,Breathe”


Projekt "Breathe"

Projekt „Breathe” jest projektem charytatywnym prowadzonym przez 7-osobowy zespół uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Bielsku-Białej oraz Katowic, który powstał w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Ich głównym celem jest zebranie jak największych środków pieniężnych oraz materialnych, które zostaną potem przekazane Polskiemu Towarzystwu Walki z Mukowiscydozą(PTWM) oraz poszerzanie wiedzy beneficjentów projektu o tej chorobie. Nazwa projektu nawiązuje do oddechu oraz problemów z tym związanych, jakie występują u chorych na mukowiscydozę. Zespół planuje realizację tego celu dzięki organizacji przedsięwzięć społecznych oraz happeningów, na których będą prowadzone zbiórki lub będą stricte zbierać pieniądze na PTWM.

Do tej pory zespół zebrał 1036,07 złotych, które zostały przekazane na konto Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, a także przeprowadził prelekcje dotyczące choroby w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku – Białej. Obecnie przygotowują się do międzyszkolnego turnieju paintballa, który będzie trwał od 4 do 8 marca 2019 roku na Arenie Leśnej na ul. Taternicza 112 w Bielsku-Białej. Na uczestników czekają liczne nagrody, ale przede wszystkim świetna zabawa i integracja z rówieśnikami. Na zakończenie, czyli 8 marca przy arenie odbędzie się festyn dla uczniów biorących udział w wydarzeniu oraz ich rodzin zaraz po rozdaniu nagród.  Zapraszają również wszystkie osoby zainteresowane wydarzeniem, w trakcie którego będzie możliwość przekazania funduszy na osoby chore na mukowiscydozę.

Dnia 9 marca 2019 roku w godzinach od 13 do 16 w parku Słowackiego jest również zaplanowany koncert pod hasłem „Podaruj oddech”, w trakcie którego zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, na którego organizację wyraził zgodę Prezydent Miasta Bielska-Białej. Podczas koncertu będzie można skorzystać z różnych form atrakcji oraz zjeść ciepły posiłek. Również nie zabraknie świeżej, pysznej kawy, która umili spędzanie czasu i słuchanie wyjątkowych utworów. Jednak zespół projektowy nie ujawnia jeszcze, kto wystąpi podczas koncertu.

Zapewniają również, że wszystkie uzbierane fundusze podczas organizowanych przez nich eventów, zostaną przekazane dla organizacji PTWM.