Konkurs Języka Angielskiego

FINAŁ IX KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 11 marca 2016 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej odbyło się zakończenie IX Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Klas Trzecich Gimnazjów o zasięgu regionalnym zorganizowanego przez Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego pana mgr Mirosława Sapetę, pod patronatem A.T.H., we współpracy z Miejskim Zarządem Oświaty w Bielsku-Białej.

W Konkursie wzięło udział ok. 240 uczniów z 25 szkół z terenu dawnego województwa bielskiego , a do finału zakwalifikowało się 21 osób z 13 gimnazjów. Wszyscy finaliści wykazali się bardzo wysokim poziomem znajomości języka angielskiego zarówno w piśmie jak i w mowie.

Laureatami Konkursu zostali:

I miejsce:        Jillian Carlson z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 2 w Bielsku Białej.
II miejsce:       Anna Ślosarczyk z Gimnazjum nr 4 w Bielsku-Białej.
III miejsce ex aequo: Barbara Buras z Gimnazjum Z.C.B.M. w Bielsku-Białej,
Natalia Rusin z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 2 w Bielsku Białej,
oraz Krzysztof Habdas z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 2 w Bielsku Białej.

Honorowym członkiem jury III-ego etapu konkursu była dr Barbara Loranc – Paszylk, z Katedry Anglistyki ATH a w uroczystości wręczania nagród uczestniczyła Kierownik Katedry Anglistyki, dr hab. Maria Korusiewicz.
Nagrody dla finalistów ufundowali m. innymi Dyrektor i Rada Rodziców IV LO im. KEN, księgarnia „Za Orłem” oraz rektor A.T.H. Wręczenie nagród połączone było z programem artystycznym przygotowanym przez uczniów IV LO im.K.E.N.


III etap IX międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas trzecich gimnazjum

 

 

flaga_konkursznak-napis-dol
III etap odbędzie się 11.03.2016. Uczestników prosimy o stawienie się o godzinach podanych w harmonogramie. Należy przynieść ze sobą zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się o godzinie 13.00.

Harmonogram konkursu 2016 – pobierz,

Oświadczenie o danych osobowych – pobierz.


 

Międzygimnazjalny konkurs z języka angielskiego

Lista uczniów zakwalifikowanych do kolejnego etapu konkursu z języka angielskiego organizowanego przez IV LO im. KEN dostępna jest TUTAJ

Marzec, 2014


Podsumowanie VI Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Klas Trzecich Gimnazjów

    W dniu 26 marca 2013 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej odbyło się zakończenie VI Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Klas Trzecich Gimnazjów o zasięgu regionalnym zorganizowanego przez Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego pana mgr Mirosława Sapetę, we współpracy z Miejskim Zarządem Oświaty w Bielsku-Białej.
Tak jak w poprzednich latach Konkurs cieszył się dużą popularnością, ponieważ nie tylko propaguje język angielski wśród młodzieży gimnazjalnej, ale również umożliwia sprawdzenie wiedzy przed przystąpieniem do egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego oraz zdobycie punktów liczących się przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
W Konkursie wzięło udział 311 uczniów z 32 szkół z terenu dawnego województwa bielskiego , a do finału zakwalifikowało się 20 osób z 12 gimnazjów. Wszyscy finaliści wykazali się bardzo wysokim poziomem znajomości języka angielskiego zarówno w piśmie jak i w mowie.
Laureatami Konkursu zostali:

I miejsce: Kelsey Carlson z Gimnazjum w Jasienicy

II miejsce: Justyna Krzenek z Katolickiego Gimnazjum im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie
III miejsce ex aequo: Tomasz Karczewski z Gimnazjum nr 1 w Bielsku-Białej
Natalia Ruta z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kozach
Karina Tomalik z Gimnazjum nr 16 w Bielsku- Białej
Wręczenie nagród połączone było z programem artystycznym przygotowanym przez uczniów IV LO.
Nagrody dla finalistów ufundowali m. innymi Dyrektor i Rada Rodziców IV LO im. KEN, księgarnia „Za Orłem”, wydawnictwa Oxford University Press, Person – Longman.


Kwiecień 2013

Konkurs Języka Angielskiego

VI MIĘDZYGIMNAZJALNY
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH GIMNAZJÓW

III etap Konkursu oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 26.03.2013 w budynku IV L.O. im. K.E.N. w Bielsku-Białej. Uczestnicy zostaną powiadomieni drogą elektroniczną (e-mail na adres szkoły) o godzinie, na którą mają się stawić na egzamin ustny.
Lista uczestników finału 2013

W dniu 05.03.2013. o godzinie 12.30 odbędzie się drugi etap naszego konkursu. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które zakwalifikowały się do konkursu i prosimy o przybycie piętnaście minut przed rozpoczęciem współzawodnictwa.
Lista zakwalifikowanych uczestników


PODSUMOWANIE V MIĘDZYGIMNAZJALNEGO
KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
DLA UCZNIÓW III KLAS GIMNAZJÓW

W dniu 11 kwietnia 2012 w auli IV Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej odbyło się zakończenie V Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Klas Trzecich Gimnazjów o zasięgu regionalnym zorganizowanego przez Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego pana mgr Mirosława Sapetę, we współpracy z Miejskim Zarządem Oświaty w Bielsku-Białej, pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty pana mgr Stanisława Fabera.

Tak jak w poprzednich latach Konkurs cieszył się dużą popularnością, ponieważ nie tylko propaguje język angielski wśród młodzieży gimnazjalnej, ale również umożliwia sprawdzenie wiedzy przed przystąpieniem do egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego.

W Konkursie wzięło udział 221 uczniów z 35 szkół z terenu dawnego województwa bielskiego , a do finału zakwalifikowało się 20 osób z 8 gimnazjów. Wszyscy finaliści wykazali się bardzo wysokim poziomem znajomości języka angielskiego zarówno w piśmie jak i w mowie.

Laureatami Konkursu zostali:

I miejsce: Magdalena Majchrowicz z Gimnazjum nr 16 w Bielsku- Białej

II miejsce: Eryk Kania z Gimnazjum nr 2 w Żywcu

III miejsce ex aequo: Anna Biegun z Gimnazjum nr 14 w Bielsku-Białej

Katarzyna Faber z Gimnazjum nr 11 w Bielsku-Białej

Justyna Kilarska z Gimnazjum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku- Białej

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła również: Małgorzata Omyła z Publicznego Gimnazjum w Węgierskiej Górce.

Wręczenie nagród połączone było z programem artystycznym – prezentacją multimedialną „The Royal Navy” w języku angielskim o historii brytyjskiej floty i piosenkami o tematyce marynistycznej, przygotowanym przez uczniów IV LO.

Nagrody dla finalistów ufundowali m. innymi Dyrektor i Rada Rodziców IV LO im. KEN, księgarnia „Za Orłem”, wydawnictwa Oxford University Press, Express Publishing, Person – Longman.


V MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
DLA UCZNIÓW III KLAS GIMNAZJÓW

Dyrektor i nauczyciele IV Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Bielsku – Białej mają przyjemność zaprosić uczniów trzecich klas do udziału w piątej edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów trzecich klas gimnazjum, który odbędzie się w następujących terminach:

I etap – 14.02.2012 r. godzina 9.00

II etap – 13.03.2012 r. godzina 9.00

III etap – 11.04.2012 r.

Lista osób zakwalifikowanych do 3-go etapu V Międzygimnazjalnego Konkursu J. Angielskigo Dla Uczniów Klas Trzecich Gimnazjum pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty

 1. Biegun Anna Gimnazjum nr 14 Bielsko-Biała
 2. Błachut Katarzyna Gimnazjum nr 2 Żywiec
 3. Drabczyk Marta Gimnazjum nr 16 Bielsko-Biała
 4. Dubiański Michał Gimnazjum Chybie
 5. Dudys Zuzanna Gimnazjum nr 2 Żywiec
 6. Faber Katarzyna Gimnazjum nr 11 Bielsko-Biała
 7. Jackowska Ewelina Gimnazjum nr 1 Bielsko-Biała
 8. Jedynak Halina Córki Bożej Miłości Bielsko-Biała
 9. Kania Eryk Gimnazjum nr 2 Żywiec
 10. Kilarska Justyna Córki Bożej Miłości Bielsko-Biała
 11. Kuklis Jakub Gimnazjum nr 11 Bielsko-Biała
 12. Majchrowicz Magdalena Gimnazjum nr 16 Bielsko-Biała
 13. Naruszewicz Agata Gimnazjum nr 16 Bielsko-Biała
 14. Omyła Małgorzata Publiczne Gimnazjum Węgierska Górka
 15. Pasieka Paweł Gimnazjum Jasienica
 16. Piwowarczyk Dagmara Gimnazjum nr 11 Bielsko-Biała
 17. Słowiaczek Anna Gimnazjum nr 2 Żywiec
 18. Sokołowska Marta Gimnazjum nr 16 Bielsko-Biała
 19. Starakiewicz Karolina Córki Bożej Miłości Bielsko-Biała
 20. Szwarga Jakub Córki Bożej Miłości Bielsko-Biała

Patronat nad konkursem sprawuje Śląski Kurator Oświaty.

W procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych laureaci będą mogli otrzymać dodatkowe punkty za udział w konkursie na szczeblu powiatowym zgodnie z zasadami określonymi przez Śląskiego Kuratora Oświaty.

Regulamin konkursu