Archiwalne wpisy na stronie


WAKACJE

Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkoły, uczniom i ich rodzicom życzymy

słonecznych wakacji.Do zobaczenia 1-go września :-).

Posted on Czerwiec, 2014 by Admin

Laura Jakubiec z I a najlepsza w VII edycji Łódzkiego Konkursu Języka Włoskiego.

W dn. 16.06.2014 w Zakładzie Italianistyki Uniwersytetu Łódzkiego, w obecności pani Paoli Ciccolella, dyrektor Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie, odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i nagrodzenia finalistów VII edycji Łódzkiego Konkursu Języka Włoskiego , w którym brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi, Płocka, Częstochowy i Bielska-Białej.
W szkolnych eliminacjach uczestniczyły cztery uczennice naszego Liceum:

Laura Jakubiec I a,
Monika Jurzak II e,
Dominika Robak II f
Karolina Zboś II d.

Do drugiego etapu przeszły Dominika (24 miejsce) i Laura (1 miejsce). Laura zwyciężyła także w II etapie przechodząc do finału, w którym po zsumowaniu punktów z drugiego i trzeciego etapu zajęła pierwsze miejsce.
Nagrody dla finalistów: stypendium na kurs języka i kultury włoskiej we Włoszech oraz książki i słowniki zostały ufundowane przez Włoski Instytut Kultury w Warszawie, który po raz kolejny objął honorowy patronat nad Konkursem.


Laura odbiera dyplom z rąk pani Paoli Ciccolella, dyrektor Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie.

Posted on Czerwiec, 2014 by Admin

Olimpiada medialna

W czasie gdy w stolicy odbywał się Orange Warsaw Festiwal i część uczniów IV LO szalała na koncertach Pixies czy Florence, trzy wspaniałe uczennice naszej szkoły: Gabriela Hebda, Wiktoria Gancarczyk i Paulina Ruszka walczyły dzielnie w finale Olimpiady Medialnej.

Piątek 13 czerwca okazał się najszczęśliwszy dla Gabrysi, która tego dnia kończyła 18 lat - wkroczyła w dorosłość z najwyżej ocenioną obrona pracy multimedialnej dotyczącej artystycznych dokonań jej cioci (pracownicy Studia Filmów Rysunkowych). Mimo że odpowiadała jako ostatnia, wytrzymała presję czasu i stres, ostatecznie zajmując IV miejsce na liście finalistów. Paulina z pracą dotyczącą różnych form unii i ich wpływ na życie ludzi (w szczególności jej dziadków - repatriantów ze wschodu) oraz Wiktoria z doskonałą prezentacją o wspólnych punktach na linii: życie na Podbeskidziu - fascynacje Paryżem nie zostały ocenione aż tak wysoko.

Sobota 14 czerwca to czas debat Oksfordzkich. Tym razem Gabrysia była... pierwsza w kolejności wypowiadania. Niesprzyjająca sytuacja nie dodała jej pewności siebie, a mimo to pozwoliła ostatecznie na wywalczenie 9. miejsca i uzyskanie tytułu LAUREATKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY. Wiktoria brała udział w II debacie (z powodu nieobecności jednego z finalistów razem z kolegą pracowali we dwoje za trzech!), a Paulina w III i to ona wspaniale punktowała swoich adwersarzy. Ostatecznie obie dziewczyny zajęły 16. i 17. miejsce w ogólnopolskim finale.

Za rok znowu powalczymy o pierwsze miejsce i indeks na dziennikarstwie w stolicy. W tym roku debiutowaliśmy konkurując z weteranami konkursu, a i tak otarliśmy się o podium (studentami zostało pierwszych pięciu laureatów).

Cieszymy się, że mamy tak śliczne i mądre maturzystki, bo już po wakacjach przygotowania do kończących egzaminów. Teraz jednak cieszymy się ich wielkim sukcesem i nadejściem lata - wolnego od obowiązku nauki!!!

Posted on Czerwiec, 2014 by Admin

Konkurs na filmik o tematyce ekonomicznej

W dniu 18 czerwca 2014 roku został rozstrzygnięty konkurs organizowany przez Forum Obywatelskiego Rozwoju, w którym uczniowie z całej Polski prezentowali nakręcone przez siebie filmiki o tematyce ekonomicznej. Uczennice z klasy 1c:

1. Mirella Kubik
2. Kinga Mederska
3. Weronika Wiezner

zdobyły pierwsze miejsce w tym konkursie, a tym samym wygrały projektor multimedialny o wartości 1500 zł na rzecz szkoły. Zwycięski film można obejrzeć na stronie:

https://www.facebook.com/KomiksyAnimacje?ref=ts&fref=ts


Serdecznie gratulujemy!

Posted on Czerwiec, 2014 by Admin

Dni Bezpieczeństwa i Ruchu Drogowego

Dnia 14.06 (sobota) nasza szkoła jak co roku uczestniczyła w konkursie barwnym korowodzie zorganizowanym w związku z „Dniami Bezpieczeństwa i Ruchu Drogowego” w Bielsku – Bialej.

Tym razem zainscenizowaliśmy pełne kwiatów, muzyki i tańca Hawaje jakby na przekór zimnu oraz deszczowej pogodzie. I zaświeciło dla nas słońce… Wygraliśmy!

Zdjęcia z korowodu znajdują się tutajZawdzięczamy to przygotowanym przez p. Aleksandrę Kowalską, Magdalenę Tomaszek, Annę Filip-Rękawek

grupie dziewcząt w składzie:

klasa 1c
 • Adamczyk Ewa
 • Folek Agata
 • Jura Ewelina
 • Gawłowska Katarzyna
 • Golonko Katarzyna
 • Laszczak Klaudia
 • Mruczek Marlena
 • Płachta Paulina

Klasa 2e
  Dutka Karolina
 • Fołta Justyna
 • Procner Kamila
 • Wypchał Monika
 • Zawisza Anita
 • Zielińska Anna

oraz grupie chłopców:

Klasa 1c
 • Glanowski Rafał
 • Pieła Bartłomiej
 • Świerkot Dominik


Klasa 2a
 • Majdak Mariusz
 • Kwaśny Dawid
 • Stokłosa Marcin
 • Kulpiński Maciej
 • Łuczyński Aleksander
Klasa 2f
 • Garita Alberto
 • Kochański Szymon


W drugiej części konkursu uczniowie: Bartosz Matusik, Kornel Mazurek, Kamil Holerek pod opieką p. Bartosza Sitka odpowiadali na pytania dotyczące ruchu drogowego oraz prezentowali swe umiejętności w jeździe na placu manewrowym, zdobywając III miejsce
W ogólnej klasyfikacji IV LO im. KEN zajęło miejsce II.

Gratulujemy wszystkim i dziękujemy tym, bez których nasze pomysły nie mogłyby się zrealizować: dyrekcji, uczniom, rodzicom, nauczycielom za wyrozumiałość oraz firmie TADEO za wypożyczenie przyczepy, Domowi Kultury w Kozach za użyczenie głośników oraz Piotrowi Kowalskiemu za pomoc podczas korowodu.

Posted on Czerwiec, 2014 by Admin

Akcja "Szkoła dla szkoły" zakończona

Akcja młodzieży IV LO im. KEN i III LO im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej Szkoły dla szkoły zakończona.
10.06.2014 r. zamknęliśmy rozpoczętą 26.05.2014 r. akcję pomocy dla dzieci poszko-dowanych przez powódź w Bośni, którą nazwaliśmy Szkoły dla szkoły. Jej pomysłodawcami i organizatorami byli nauczyciele bielskich liceów Dorota Marek (IV LO im. KEN) i Jerzy Ma-rek (III LO im. S. Żeromskiego). Nazwa ta nawiązuje do akcji, którą prowadziliśmy w 2004 r. Wtedy zbieraliśmy materiały szkolne dla dzieci z Iraku i działaliśmy pod hasłem Szkoła dla szkoły. Tym razem nasz pomysł poparły inne placówki oświatowe i dlatego użyliśmy liczby mnogiej.
Nie udałoby nam się zebrać takiej ilości darów, gdyby nie ci, którzy odpowiedzieli na nasz apel. Dziękujemy więc osobom prywatnym - Łucji i Janowi Buchom, Agnieszce i Toli Dembicz, Marzenie Rzeszótko - oraz szkołom z Bielska-Białej i okolicy, których uczniowie i nauczyciele ofiarnie przynosili potrzebne materiały. Pomocy nie odmówili:

• Przedszkole nr 49 z Bielska-Białej;
• I LO im. M. Kopernika z Bielska-Białej;
• Gimnazjum Dwujęzyczne nr 2 z Bielska-Białej;
• Gimnazjum nr 11 z Bielska-Białej;
• Gimnazjum nr 16 z Bielska-Białej;
• Gimnazjum nr 22 z Bielska-Białej;
• Gimnazjum nr 1 z Brzeszcz;
• Szkoła Podstawowa nr 22 z Bielska-Białej;
• Szkoła Podstawowa nr 24 z Bielska-Białej;
• Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy i Gimnazjum nr 2 z Godziszki.

Za udzielone wsparcie dziękujemy również pani Agnieszce Wykręt z Radia Bielsko oraz Wydziałowi Promocji Miasta Bielska-Białej. Nasza akcja nie zakończyłaby się sukcesem, gdyby nie pani Beata Błaszczyk, która nie odmówiła pomocy i której Stowarzyszenie Szkoły Dla Pokoju zajmie się transportem zebranych darów. Za wsparcie i życzliwość dziękujemy również naszym dyrektorom - panu Mirosławowi Sapecie z IV LO im. KEN i pani Aleksan-drze Pękali z III LO im. S. Żeromskiego.
Szczególne słowa uznania należą się jednak uczniom i absolwentom IV LO im. KEN oraz III LO im. S. Żeromskiego, a zwłaszcza Kamili Procner, Katarzynie Golonce, Ewelinie Jurze, Katarzynie Barcik, Kamilowi Kurcjusowi, Klaudii Sztwiorok, Jerzemu Gębali, Klau-diuszowi Bogumiłowi, Małgorzacie Poszwie, Agacie Szymańskiej, Gabrieli Janik, Karolinie Szwed, Kamilowi Gachowi, Kamilowi Wirskiemu i Annie Jarek. Ich pomysłowość, kreatyw-ność i pracowitość pozwoliła na sprawną organizację całego przedsięwzięcia. Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób udało się zebrać ogromną ilość przyborów szkolnych, które trafią do potrzebujących dzieci. Dostaną one również listy z wyrazami wsparcia pisane przez naszych uczniów a przetłumaczone na język chorwacki przez Martę Ma-rek. Protokoły z opisem zebranych przedmiotów znajdują się na stronach internetowych li-ceów organizujących akcję.

Z całego serca dziękujemy - Dorota Marek i Jerzy Marek.

Zamieszczamy także sprawozdanie z akcji TUTAJ

Posted on Maj, 2014 by Admin

Szkoła dla szkoły

Uczniowie klasy 1c i 2e pod opieką Pani Doroty Marek biorą udział w akcji "Szkoła dla szkoły", zbierają artykuły papiernicze dla dzieci z Bośni. Przedmiotem zbiórki będą: zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, długopisy, etc. Akcja nie obejmuje zbierania pieniędzy, leków, zabawek, ubrań ani żywności.
Liczymy na włączenie się do akcji inne klasy.

Posted on Maj, 2014 by Admin

Uczennica IV LO w eliminacjach do Olimpiady w Rio

Jest nam bardzo miło poinformować że uczennica klasy I a Dagmara Bąk została powołana do Kadry Polski w Gimnastyce Artysrtycznej seniorek.
Obecnie trenuje przed Mistrzostwami Świata w Turcjii 2014.
Zawody te są pierwszymi eliminacjami do Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016.

Posted on Maj, 2014 by Admin

LEKCJA AKADEMICKA W RAMACH WSPÓŁPRACY Z ATH


Czy Polska jest krajem postkolonialnym? Co mogłoby o tym świadczyć? W jaki sposób kolonializm odciska swoje piętno na kulturze, mentalności społecznej i postrzeganiu świata? Te problemy, między innymi, miały szansę rozważyć klasy 2a i 2e, które 29 kwietnia 2014 roku, w ramach lekcji języka polskiego, miały przyjemność gościć wykładowcę z bielskiej uczelni ATH - dr Michała Kopczyka.

Posted on Kwiecień, 2014 by Admin

Najlepsze Szkolne Koło Ligi Morskiej i Rzecznej w Polsce!

Jest nam niezmiernie miło móc poinformować, że w naszej szkole działa najlepsze Szkolne Koło Ligi Morskiej i Rzecznej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w kraju.

Ogólnopolska Komisja Konkursowa po zapoznaniu się ze sprawozdaniami i kartami oceny pracy Szkolnych Kół Ligi Morskiej i Rzecznej przestawionymi przez Szkole Koła LMiR do konkursu na najlepsze Szkolne Koło Ligi Morskiej i Rzecznej przyznała IV Liceum Ogólokształcącemu im. KEN w Bielsku-Białej tytuł „Wiodące Koło Ligi Morskiej i Rzecznej w Polsce 2014 roku” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Wraz z tytułem nasza szkoła otrzymała możliwość wysłania zasłużonych dla koła uczniów w rejs po Bałtyku na okręcie szkolnym polskiej Marynarki Wojennej ORP Iskra.

Również w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Człowiek i morze” nasi uczniowie kolejny rok z rzędu zdobyli nagrody. W tegorocznej edycji nagrodzone zostały prace: Magdaleny Kapały, Katarzyny Sanetry oraz wyróżenienie zdobył Piotr Manikowski. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Trzymajmy się morza

Posted on Kwiecień, 2014 by Admin

Olimpiada medialna

Cztery uczennice IV LO: Paulina Ryszka, Gabriela Hebda, Karolina Zboś i Wiktoria Gancarczyk zostały zakwalifikowane do II etapu Olimpiady Medialnej w Warszawie. W czasie kwietniowych kwalifikacji w Katowicach doskonale poradziły sobie z zagadnieniami ogólnopolskiego konkursu wiedzy i umiejętności związanych z nowoczesnymi mediami, komunikowaniem, prawem autorskim i filmem. Tematem przewodnim części testowej i eseistycznej były nowe biblioteki wiedzy - repozytoria cyfrowe i audiowizualne.

Obecnie uczennice IV LO piszą konspekty prezentacji multimedialnych na temat "DOM I ŚWIAT - połącz je w jedną opowieść", zbierając informacje źródłowe w sieci i tworząc własne repozytoria cyfrowe. Trzymajcie kciuki - 19 maja dowiemy się czy 14 czerwca zostaną finalistkami i zawalczą w stolicy o laur olimpijski:)

Już teraz wszystkie sześć uczestniczek konkursu (włączając Sonię Gontko i Klaudię Niemiec, które brały udział w I i II etapie) jest dumą naszego regionu. Reprezentowały one w olimpiadzie nie tylko naszą szkołę, ale także miasto Bielsko-Biała, a nawet całe Podbeskidzie rywalizując w Katowicach z uczniami ze Śląska i Małopolski!

Posted on Kwiecień, 2014 by Admin

Olimpiada z języka rosyjskiego

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły uzyskała tytuł finalistki Olimpiady Języka Rosyjskiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Posted on Kwiecień, 2014 by Admin

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny


W dniu 28 kwietnia 2014r.w Bielsku Białej odbyły się zawody powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.Zawody dla szkół ponadgimnazjalnych z powiatu bielskiego organizowali:Komendant Policji w Bielsku Białej oraz Prezes Zarządu Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,PZMot i Śląskie Kuratorium Oświaty. Wśród kilkunastu ekip szkół ponadgimnazjalnych, nasza szkoła zajęła 2 miejsce.
Drużyna wystąpiła w składzie: Szymon Szlósarczyk, Kornel Mazurek i Aleksander Nikiel, których przygotowywał i był opiekunem mgr Bartosz Sitek.

Posted on Kwiecień, 2014 by Admin

Zakończenie roku dla klas III

Uroczyste zakończenie roku dla klas III odbędzie się 25.04.2014r./piątek/ godz. 9.00 -
aula Centrum Kształcenia Ustawicznego
i Praktycznego w Bielsku-Białej

ul. Piastowska 21

Posted on Kwiecień, 2014 by Admin

UROCZYSTE PODSUMOWANIE CAŁOROCZNEGO CYKLU PRELEKCJI AKADEMICKICH9 kwietnia 2014 Dziekan WSH ATH prof. ATH dr hab. Marek Bernacki spotkał się z młodzieżą naszego liceum by porozmawiać z nimi o współczesnej poezji polskiej oraz wręczyć 26 uczniom z klasy 2e Karty Sympatyka Polonistyki.

Posted on Kwiecień, 2014 by Admin

Wykład dr hab. Marka Bernackiego z historii literatury7 kwietnia br. uczniowie klas III D oraz III E uczestniczyli w wykładzie akademickim z historii literatury, zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Bielsku-Białej, prowadzonym przez dra hab. Marka Bernackiego - wykładowcę ATH w Bielsku-Białej.

Uczniowie wraz z prelegentem odbyli podróż w głąb poezji Zbigniewa Herberta, a tematem rozważań był obiegowy motyw wędrówki jako metafora drogi życia na podstawie interpretacji wiersza Zbigniewa Herberta "Podróż" w kontekście innych realizacji tego motywu, w tym - w wierszu Konstandinosa Kawafisa "Itaka".

Posted on Kwiecień, 2014 by Admin

WYKŁAD AKADEMICKI
PROF DR HAB ANNY WĘGRZYNIAK

Tuwim czytany dawniej i Tuwim po latach19 marca uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w kolejnym wykładzie akademickim z historii literatury, zorganizowanym przez Katedrę Literatury i Kultury Polskiej ATH. Tym razem prelekcję prowadziła prof. Dr hab. Anna Węgrzyniak, a tematem rozważań było czytanie Juliana Tuwima kiedyś i po latach. Uczniowie zapoznali się zarówno z życiorysem twórcy, jak również z jego znakomitymi utworami takimi jak „ Do prostego człowieka” czy „ Kwiaty polskie”.

Posted on Marzec, 2014 by Admin

Warsztaty dotyczące fizyki cząstek elementarnych

17 marca 2014r. 11 uczniów z klasy 1c uczestniczyło w warsztatach dotyczących fizyki cząstek elementarnych, które przeprowadzili pracownicy Polskiej Akademii Nauk z Krakowa w V Liceum Ogólnokształcącym w Bielsku-Białej. Wykładowcy w popularny sposób przedstawili aktualny stan badań oraz historie odkryć w tej burzliwie rozwijającej się gałęzi fizyki. Po wykładach uczniowie pracowali przy komputerach, analizując dane eksperymentalne zebrane w CERN-ie.

W podobnych zajęciach w lutym br. w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Sląskiego uczestniczyło 12 uczennic i uczniów z klasy 1b.

Na zakończenie zajęć uczniowie wzięli udział w wideokonferencji krajów organizujących warsztaty (Polska, Hiszpania i Niemcy), którą poprowadzili pracownicy CERN-u.

Posted on Marzec, 2014 by Admin

VII Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego


W dniu 25 marca 2014 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej odbyło się zakończenie VII Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Klas Trzecich Gimnazjów o zasięgu regionalnym, zorganizowanego przez Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego pana mgr Mirosława Sapetę we współpracy z Miejskim Zarządem Oświaty w Bielsku-Białej.
Tak jak w poprzednich latach Konkurs cieszył się dużą popularnością, ponieważ pozwala uczestnikom na sprawdzenie wiedzy przed egzaminem gimnazjalnym oraz zdobycie cennych punktów w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
W Konkursie wzięło udział 241 uczniów z 35 szkół z terenu dawnego województwa bielskiego , a do finału zakwalifikowało się 25 osób z 14 gimnazjów. Wszyscy finaliści wykazali się bardzo wysokim poziomem znajomości języka angielskiego zarówno w piśmie jak i w mowie. Laureatami Konkursu zostali:

I miejsce: Karolina Kręcioch z Gimnazjum nr 4 w Bielsku-Białej

II miejsce: Zuzanna Gondek z Gimnazjum nr 11 w Bielsku-Białej

III miejsce ex aequo: Aleksandra Basa z Gimnazjum KTK w Bielsku-Białej

Maria Gustof z Gimnazjum nr 16 w Bielsku- Białej
Jakubiec Piotr z Gimnazjum nr 4 w Bielsku- Białej

Wręczenie nagród połączone było z programem artystycznym przygotowanym przez uczniów IV LO.

Nagrody dla finalistów ufundowali m. innymi Dyrektor i Rada Rodziców IV LO im. KEN, księgarnia „Za Orłem”, wydawnictwa Oxford University Press, Person - Longman.

Posted on Marzec, 2014 by Admin

Dzień Otwarty

Posted on Marzec, 2014 by Admin

„Odznaka Brązowej Szkoły 2014”


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Bielsku-Białej jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

Posted on Marzec, 2014 by Admin

Konkurs na najlepsze koło Ligii Morskiej i Rzecznej

RUSZYŁ KONKURS NA NAJLEPSZE KOŁO LIGII MORSKIEJ I RZECZNEJ „Młodzież na Morzu”

14 marca 2014 r. odbyły się eliminacje szkolne w kategorii konkursu „WIEDZA O MORZU” I „WIEDZA O POMORZU ZACHODNIM”. Do konkursu przystąpiło 27 uczniów.

Najwyższą punktację i udział w następnym etapie konkursu w poszczególnych kategoriach uzyskali:
„WIEDZA O MORZU” – TARGOSZ MONIKA 2C I JAKUB ZAWIŚLAK 2C
„WIEDZA O POMORZU ZACHODNIM” – MATONÓG BOGUSŁAWA 2F I WĄDRZYK DANIEL 2F

GRATULUJEMY !!!!!

Posted on Marzec, 2014 by Admin

„Z energetyką w przyszłość”

Uczeń naszej szkoły Mariusz Kij otrzymał wyróżnienie za plakat w ogólnopolskim konkursie „Z energetyką w przyszłość” organizowanym pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego, profesora Jerzego Buzka. Celem konkursu była popularyzacja nauk ścisłych i technicznych, różnych form pozyskiwania energii oraz poznanie zagrożeń i pozytywnych stron energetyki konwencjonalnej i nowoczesnych technologii energetycznych. Wręczenie nagród odbyło się 14 marca w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Posted on Marzec, 2014 by Admin

Międzyklasowy Turniej Piłki Koszykowej – MIKSTY

7 marca 2014 r. odbył się kolejny Międzyklasowy Turniej Piłki Koszykowej – MIKSTY. W imprezie uczestniczyło 14 drużyn ( 14 klas) .
Klasyfikacja końcowa:

I MIEJSCE KLASA 3A
( K. ZUBER, D.CZARNIECKA, M. BIŁEK, R. ŻUROMSKI, T. ZIELIŃSKI, A. ZIĘBA )

II MIEJSCE KLASA 2F
( P. HOMA, P. WITEK, P. WĘGRZYN, SZ. KOCHAŃSKI, M. STANULA, A. GARITA, M. SZYDŁO )

III MIEJSCE KLASA 3D
(K. PŁONKA, A. LIS, P. RYCHTA, G. MYNARSKA, A. GACEK, T. DZIĘCIOŁ, K. KASZUBIAK, M. WILK )

IV MIEJSCE KLASA 2E
( J. CHROBAK, A. CHROMIK, A. ZAWISZA, P. KOPEĆ, J. FOŁTA, Ł. PARTKA, K. KURCJUS )

ORGANIZATORZY: KATARZYNA CIEŚLICKA, BOGUMIŁ KOSTKA

Posted on Marzec, 2014 by Admin

Licealiada - koszykówka dziewcząt - rok szkolny 2013/2014

Po raz trzeci z rzędu koszykarki naszego liceum zostały Mistrzyniami Bielska – Białej w finale pokonując II LO im. A. Asnyka.
DRUŻYNA w składzie:

KAROLINA ZUBER 3A
DOROTA CZARNIECKA 3A
ALEKSANDRA PSZCZÓŁKOWSKA 3C
JUSTYNA KRAUS 3C
PATRYCJA RYCHTA 3D
GABRIELA MYNARSKA 3D
STEFANIA SENIOW 2A
JOANNA CHROBAK 2E
IZABELA BUDZIŃSKA 1E
KAMILA PSZCZÓŁKOWSKA 1D

Opiekun: Katarzyna Cieślicka

…awansowały do zawodów rejonowych, które po raz kolejny odbyły się w Żywcu. Nasze dziewczyny i tym razem nie pozostawiły złudzeń swoim rywalkom pokonując LO Czechowice-Dziedzice i gospodynie imprezy ZS Mechaniczno-Elektrycznych Żywiec.

Gratulujemy i czekamy na Półfinały Województwa Śląskiego.
Trzymamy kciuki!!!!

Posted on Marzec, 2014 by Admin

Licealiada - koszykówka chłopców - rok szkolny 2013/2014

Koszykarze naszego liceum zostali Wicemistrzami Bielska – Białej.
Pokonali w bardzo zaciętym meczu II LO im. A. Asnyka i awansowali do finału, gdzie musieli jednak uznać wyższość III LO im. S. Żeromskiego.
Drużynie w składzie:

ŻUROMSKI RAFAŁ
PUCEK KAMIL
GODZWON MACIEJ
SZYDŁO MICHAŁ
KASZUBIAK KACPER
RACZEK JAROSŁAW
GERITA ALBERTO
OLEARCZYK PIOTR
GĘBALA JERZY
MATUSZNY KAROL
BOBAK BARTŁOMIEJ
MATUSIK MARCIN

OPIEKUN: BOGUMIŁ KOSTKA

…gratulujemy drugiego miejsca.

Posted on Marzec, 2014 by Admin

Wykład dr hab. inż. Mariana Kotasa

W dniu 7.03.2014r. uczniowie IV LO uczestniczyli w wykładzie dr hab. inż. Mariana Kotasa na temat "Zbiory Julii i zbiór Mandelbrota a elektronika biomedyczna".

Marian Kotas jest absolwentem naszego liceum, a obecnie jest pracownikem Politechniki Śląskiej w Gliwicach - Zakładu Elektroniki Biomedycznej. Przybliżył on uczniom przykłady fraktali takich jak Zbiory Julii oraz Zbiory Mandelbrota. Następnie po ogólnym przedstawieniu grafik komputerowych przedstawiających te zbiory, przeszedł do ich związku z elektroniką biomedyczną. Podsumowaniem wykładu było doświadczenie, w którym za pomocą specjalnego urządzenia podłączonego do komputera uczniowie mogli sprawdzić siłę nacisku swojej ręki. Największy wynik - 52 kg nacisku uzyskał Jurek Gębala.

Posted on Marzec, 2014 by Admin

Międzygimnazjalny konkurs z języka angielskiego

Lista uczniów zakwalifikowanych do kolejnego etapu konkursu z języka angielskiego organizowanego przez IV LO im. KEN dostępna jest TUTAJ

Ustny finałowy etap konkursu odbędzie się 25.03. 2014 (od godz. 8.00).
Szczegółowy harmonogram prześlemy zainteresowanym szkołom drogą mailową.

Posted on Marzec, 2014 by Admin

LAUREACI VI BIELSKICH TEATRALIÓW

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że jury w składzie:
mgr Jolanta Budzyńska – przewodnicząca
dr Lidia Adamczyk-Jóskow
mgr Renata Maślanka

po dokonaniu oceny testów uczestników finału
VI BIELSKICH TEATRALIÓW
REGIONALNEGO KONKURSU WIEDZY O TEATRZE
dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych miasta Bielsko-Biała i powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty
organizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Bielsku-Białej i Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku-Białej
we współpracy z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej oraz Teatrem Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej
ustaliło ostateczne wyniki konkursu.

LAUREACI VI BIELSKICH TEATRALIÓW

Kategoria: gimnazja
1. miejsce: Maja Zakrzewski, Gimnazjum nr 16 im. Stefana Banacha w Bielsku-Białej
2. miejsce: Justyna Danielczyk, Gimnazjum im. L. i A. Kalicińskich w Dankowicach
Natalia Sobik, Gimnazjum im. L. i A. Kalicińskich w Dankowicach
3. miejsce: Julia Dobrowolska, Gimnazjum w Bystrej
Malwina Witkowska, Gimnazjum nr 16 im. Stefana Banacha w Bielsku-Białej

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne
1. miejsce: Maria Pudełko, IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej
2. miejsce: Jadwiga Sordyl, V LO w Bielsku-Białej
3. miejsce: Magdalena Pierlak, I LO im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej
Dominika Pysz, IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy laureatów na uroczystą galę do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 26 marca 2014 r. o godz. 11:00. Pisemne zaproszenia i podziękowania dla dyrektorów szkół zostaną wysłane pocztą.

Posted on Marzec, 2014 by Admin

Olimpiada medialna

II ETAP OLIMPIADY MEDIALNEJ.
Z naszej szkoły zakwalifikowały się:

Sonia Gontko i Paulina Ryszka - 2c
Wiktoria Gancarczyk, Klaudia Niemiec, Karolina Zboś, Gabriela Hebda - 2d
Gratulujemy!

Posted on Marzec, 2014 by Admin

Piłka siatkowa

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła III miejsce w rozrywkach o Mistrzostwo Miasta Bielska-Białej w piłce siatkowej.

Skład drużyny:

Monika Byrdy
Magda Chrzan
Klaudia Czech
Ania Dobija
Klaudia Karcz
Klaudia Kozina
Ania Olma
Dominika Pastusiak
Oliwia Przytocka
Agnieszka Pyka
Agnieszka Talik
Kinga Zacher.

Serdecznie gratulujemy.

Posted on Marzec, 2014 by Admin

Prof. ATH Dr hab. IRENEUSZ GIELAT

Marionetki czy lalki? - Lalka Prusa jako powieść realistyczna o nowoczesności19 lutego 2014 odbył się kolejny wykład akademicki przygotowany przez Katedrę Literatury i Kultury Polskiej ATH, w którym wzięli udział uczniowie klasy 2e.
Prof. ATH dr hab. Ireneusz Gielata opowiadając o jednej z najbardziej popularnych polskich powieści okresu pozytywizmu, „Lalce” Bolesława Prusa, przedstawił nowe i niezmiernie ciekawe spojrzenie na doskonale znaną I często omawianą w szkole scenkę aranżowania wystawy przez Rzeckiego.

Posted on Luty, 2014 by Admin

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że finał

VI BIELSKICH TEATRALIÓW

REGIONALNEGO KONKURSU WIEDZY O TEATRZE

dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych miasta Bielsko-Biała i powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty organizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Bielsku-Białej i Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku-Białej we współpracy z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej oraz Teatrem Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej

odbędzie się 4 marca 2014 roku (wtorek) w godzinach 9:00 – 10:00 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Bielsku-Białej

(ul. Słowackiego 15).

Uczestników wraz z opiekunami zapraszamy na godzinę 8:45.

Posted on Luty, 2014 by Admin

Regionalny Konkurs Chemiczny

14 lutego 2014 roku odbył się XIV Regionalny Konkurs „Duety chemiczne”, przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Po raz pierwszy Konkurs ten odbył się w Bielsku – Białej. Serdecznie dziękujemy Pani Kierownik Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku – Białej za pomoc przy organizacji konkursu miłośników chemii, a było ich aż 78 z 9 szkół ponadgimnazjalnych z Bielska i okolic.

W Konkursie udział wzięło:
- 36 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Bielsku – Białej,
- 2 uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego w Bielsku – Białej,
- 20 uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Bielsku – Białej,
- 1 uczeń z V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku – Białej,
- 1 uczeń z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Bielsku – Białej,
- 8 uczniów z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. M. Chrzanowskiej w Bielsku – Białej,
- 4 uczniów z Bielskiej Szkoły Przemysłowej,
- 4 uczniów z Liceum Ogólnokształcące Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego,
- 2 uczniów z LO, ZSO w Buczkowicach.


Po lewej pan Adam Lasek - organizator konkursu, Pałac Młodzieży w Katowicach, panie: Magdalena Tomaszek i Anna Filip - Rękawek - szkolne organizatorki konkursu.

Już teraz gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursie a patrząc na ilość zgłoszeń możemy być dumni, że jest tak szerokie zainteresowanie przedmiotami przyrodniczymi a zwłaszcza światem chemii. Serdecznie zapraszamy młodzież z klas I Szkół Ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie chemicznym „Randka z Chemią”, który odbędzie się w maju.
Organizatorzy konkursu w Bielsku – Białej:
mgr Anna Filip – Rękawek, mgr Magdalena Tomaszek.

Posted on Luty, 2014 by Admin

Konkurs

Posted on Luty, 2014 by Admin

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Z przyczyn od nas niezależnych uległ zmianie termin drugiego etapu Konkursu dla gimnazjalistów z języka angielskiego z 04.03 na 05.03 godzina 9.00.
Przepraszamy za powstałą zmianę i uniedogodnienia z tym związane.

Posted on Luty, 2014 by Admin

Konkurs Piosenki Żeglarskiej

VIII Międzyszkolny Konkursu Piosenki Żeglarskiej i Szantowej „KEN 2014”

10 lutego 2014 r. IV LO KEN w BB było organizatorem już po raz ósmy konkursu piosenki żeglarskiej i szantowej - imprezy turystycznej cieszącej się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży działającej w ramach Szkolnych Kół Ligi Morskiej i Rzecznej na południu Polski jak również w Czechach. W imprezie wzięło udział 18 zespołów i 8 solistów. Na estradzie Domu Kultury Kubiszówka, który był w tym roku współorganizatorem konkursu, przewinęło się łącznie 341 uczestników.

O prestiżu imprezy świadczyli także obecni goście – Pani Ewa Szymanek-Płaski - Starsza Inspektor Oświaty z Miejskiego Zarządu Oświaty w BB, Pani Barbara Trojan z Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki przy UM w BB, Pan Jerzy Ryrych – Kapitan Żeglugi Wielkiej - członek zarządu LMiR, Pan Andrzej Stąsiek – wiceprezes Okręgu Bielskiego LMiR, goście z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie: Pan prof. Andrzej Rzepka - dyrektor Instytutu Biologii i Pan dr Marek Guzik oraz gość z Czech Jaroslav Molin.

Poziom występów był bardzo wysoki w skutek czego przyznano aż 7 wyróżnień. A oto ostateczne wyniki konkursu:
komisja konkursowa w składzie:
• Beata Olma – przewodnicząca Komisji
• Eryka Pytlowany
• Karolina Zasiabczuk
• Natasza Firlej
• Magdalena Tomaszek

nagrodziła w :
kategorii soliści :
III miejsce SP nr 2 w Zakopanem – Karolina Król-Łęgowska „Czas Kapitana”
III miejsce Gimnazjum nr 1 w Jaworzu – Zuzanna Czader „Przechyły”
II miejsce Gimnazjum nr 1 w Jaworzu – Izabela Kurcjus „W Drogę z Nami”
I miejsce IV LO im. KEN w B-B – Aneta Puczka „Pożegnalny Ton”

Wyróżnienia :
ZS w Drogomyślu – Daria Janik „Lauren Gray”

kategorii zespoły :
III miejsce ZSP w Jasienicy – ZAŁOGA JASIENICA „Hej Ho Żagle Staw”
III miejsce VIII LO w Zespole Szkół Medycznych i Ogólnokształcących im. Hanny Chrzanowskiej - SIEDEM DZIEWCZĄT Z ALBATROSA TYŚ JEDYNY „Wiking”
II miejsce Zespół Szkół nr 1 im. Królowej Jadwigi w Łodygowicach, Gimnazjum nr 1 w Łodygowicach GALEON „Wiązanka szant”
I miejsce Osiedlowe Centrum Kultury "Pegaz" w B-B – WŁÓCZYKIJE „Parostatek”
I miejsce Dom Kultury Kubiszówka B-B – PAXTOWAR

Wyróżnienia :
Gimnazjum nr.1 w Jaworzu - CANTUS NOVI „Parostatek”
IV LO KEN w B-B 1c – POŁUDNIOWI ŻELARZE „Morze Bałtyckie”
IV LO KEN w B-B 2c – RUM & CIGARRETS „Hiszpańskie Dziewczyny”
Zespół Szkół w Drogomyślu/Gimnazjum - POD WIATR „A Ty Walcz”
Masaryova ZS Hnonik, Czechy - DUO BARBORA A LUCIE „ Statek John B”
IV LO KEN w B-B 1d – CHACHARY „10 W Skali Buforta”

NAGRODA PUBLICZNOŚCI : IV LO KEN w B-B 2c – RUM & CIGARRETS „Hiszpańskie Dziewczyny”

Organizatorkami tej jakże udanej imprezy były nowe opiekunki Szkolnego Koła Ligii Morskiej i Rzecznej przy IV LO im. KEN w Bielsku – Białej były Panie mgr Katarzyna Cieślicka i mgr Agnieszka Jędrusiak - Malec, które godnie przejęły pałeczkę, po można rzec Kapitance Pani mgr Janinie Kuli.

VIII Międzyszkolny Konkursu Piosenki Żeglarskiej „KEN 2014” już za nami. Czekamy więc na IX „KEN 2015” i do zobaczenia w przyszłym roku, a raczej z żeglarskim pozdrowieniem AHOJ!!!!

Opracowanie:
KATARZYNA CIEŚLICKA
AGNIESZKA JĘDRUSIAK - MALEC

Posted on Luty, 2014 by Admin

VI BIELSKIE TEATRALIA

REGIONALNY KONKURS WIEDZY O TEATRZE dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

miasta Bielsko-Biała i powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego
pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty
organizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej
i Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku-Białej
we współpracy z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej
oraz Teatrem Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej

Z radością informujemy, że do finału szóstej edycji regionalnego konkursu wiedzy o teatrze i dramacie zakwalifikowano 62 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych: LISTA FINALISTÓW.

Finalistów zachęcamy do zapoznania się z zalecaną bibliografią: BIBLIOGRAFIA.Informujemy, że finał konkursu odbędzie się 4 marca.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu.

Posted on Styczeń, 2014 by Admin

WYKŁAD AKADEMICKI DR ANGELIKI MATUSZEK

"INTERTEKSTUALNE WĘDRÓWKI Z JUSTYNĄ. MIŁOSZ – ORZESZKOWA - MICKIEWICZ”15 stycznia 2014 uczniowie klasy humanistycznej 1e, w ramach współpracy z WHS ATH, wzięli udział w kolejnym wykładzie akademickim, podczas którego Pani dr Angelika Matuszek pokazała, że rozbieranie wiersza może być równie atrakcyjne jak rozbieranie Justyny.

Posted on Styczeń, 2014 by Admin

Podziękowania

Organizatorzy koncertu i aukcji charytatywnej „Kocham życie – wspieram Bartka” składają podziękowania wszystkim ofiarodawcom i uczestnikom aukcji, którzy wspomogali tę szlachetną inicjatywę. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce rodziców. Państwa dzieci wyrosły na dobrych i wrażliwych ludzi. Mamy nadzieję, że pozostaną takimi na zawsze.
Pragniemy także podziękować osobom zaangażowanym w organizację obu imprez – dyrekcji IV LO, nauczycielom, uczniom, Domowi Kultury „Kubiszówka”.

Dziękujemy!

Posted on Styczeń, 2014 by Admin

VI Bielskie Teatralia

Z radością informujemy, że do finału konkursu wiedzy o teatrze VI BIELSKIE TEATRALIA zakwalifikowały się:

Dominika Pysz - kl. III E
Natalia Kubica - kl. II B
Maria Pudełko - kl. II B

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu.

Posted on Styczeń, 2014 by Admin

Olimpiada z języka rosyjskiego

Dnia 10 grudnia 2013r odbył się szkolny etap Olimpiady Języka Rosyjskiego.
Do etapu okręgowego, który odbędzie się 08 marca 2014r w Katowicach zakwalifikowało się troje uczniów z naszej szkoły:

1. Kateryna Tratsevska
2. Zuzanna Kamińska
3. Dawid Grigorian

Gratulujemy i życzymy powodzenia w drugim etapie!

Posted on Styczeń, 2014 by Admin

KOCHAM ŻYCIE – WSPIERAM BARTKA KONCERT I AUKCJA

Szanowni Rodzice,
ten krótki list dedykuję Wam wraz z grupą przyjaciół Bartka – uczniami IV LO, koleżankami i kolegami z klasy, nauczycielami naszego liceum.

Historia mojego ucznia nie powinna się nigdy zdarzyć, ale się zdarzyła. Bartek został w czerwcu 2013 r. bardzo ciężko pobity. Sprawcy tego tragicznego wydarzenia zapomnieli, co to znaczy być człowiekiem albo po prostu nie chcieli pamiętać o tym wyróżnieniu.
„Kroczymy w ciemnościach, pod tym co zapisano w górze” pisał D. Diderot. Jeśli los Bartka został zapisany w gwiazdach, to niech to będzie los szczęśliwy. Aby to życzenie mogło się spełnić, Bartek potrzebuje wsparcia w długim procesie dochodzenia do pełnej sprawności. Wsparcie z Państwa strony wiąże się z udziałem w aukcji przedmiotów, która odbędzie się 13 stycznia 2013 r. o godzinie 16.00 w sali Domu Kultury „Kubiszówka” (dawna aula IV LO). Zebrane podczas niej fundusze zostaną przeznaczone na jego rehabilitację.

Zapraszamy Was do udziału w aukcji, z góry dziękując za zainteresowanie i przychylność.

Magdalena Pawłowska, nauczyciele i uczniowie IV LO.


Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą aukcyjną w zakładce "Kocham życie - wspieram Bartka"Posted on Styczeń, 2014 by Admin

Konkurs Piosenki Żeglarskiej i Szantowej

Szkolne Koło Ligii Morskiej i Rzecznej IV Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku- Białej i Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej
zapraszają uczniów do udziału w VIII Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Żeglarskiej i Szantowej "KEN 2014".
Zapisy solistów i grup wraz z wybranymi utworami przyjmują Monika Papla i Dominika Pysz do 3.02.2014.
Konkurs odbędzie się 10.02.2014 w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz (ul. Słowackiego 17 -dawna aula IV LO).

Ze względu na ferie termin zapisów zostaje wydłużony do 6.02.2014Posted on Styczeń, 2014 by Admin

Konkurs Lwiątko

Wszystkich zainteresowanych uczniów zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu fizycznego "Lwiątko 2014". Zapisy trwają do 20.02.2014 u pani Agnieszki Jędrusiak-Malec. Opłata konkursowa wynosi 7zł.Posted on Styczeń, 2014 by Admin

Wykład prof. ATH dr hab. Marka Bernackiego

W poniedziałek 16 grudnia uczniowie klasy I a wzięli udział w wykładzie akademickim : Ogród jako tekst kultury – o „Sofijówce” Stanisława Trembeckiego, który został wygłoszony przez Dziekana WHS ATH , prof. Marka Bernackiego.
Posted on Grudzień by Admin

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Zapraszamy do udziału w siódmej edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez IV LO im. KEN

Wszystkich chętnych uczniów klas trzecich gimnazjum zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o randze konkursu powiatowego. Etap szkolny w tym roku odbędzie się w dniu 11.02.2014. Zgłoszenia prosimy przysyłać do dnia 17. 01. 2014 na adres mailowy szkoły lo4@lo4.setia.pl

Planowane terminy drugiego i trzeciego etapu konkursu to 04.03.2014 i 25.03.2014.

Posted on Grudzień by Admin

VI BIELSKIE TEATRALIA
REGIONALNY KONKURS WIEDZY O TEATRZEdla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
miasta Bielsko-Biała i powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego

pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty

organizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące
im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej
i Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku-Białej
we współpracy z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej
oraz Teatrem Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej

już po raz szósty zapraszamy wszystkich uczniów
gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych - miłośników i znawców teatru
do udziału w BIELSKICH TEATRALIACH


W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie gimnazjów oraz wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych miasta Bielsko-Biała i powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.
Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach:
• konkurs dla uczniów gimnazjów;
• konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Konkurs przebiegać będzie w dwóch etapach:
• eliminacje szkolne (historia bielskich scen teatralnych: Teatru Polskiego i Teatru Lalek "Banialuka")
• etap finałowy (historia teatru i dramatu starogreckiego).

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie przez szkołę w terminie do dnia 19 grudnia 2013 roku
KARTY ZGŁOSZENIA, będącej deklaracją przystąpienia do konkursu, na adres organizatora:
IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
w Bielsku-Białej
ul. Słowackiego 15, 43-300 Bielsko-Biała
z dopiskiem: VI BIELSKIE TEATRALIASzczegółowe informacje w dokumentacji do pobrania: regulamin, karta zgłoszenia, wzór protokołu z eliminacji szkolnych.

Posted on Październik, 2013 by Admin

Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Zmierzch"

14 i 15 listopada uczniowie z naszego liceum, pod opieką mgr Moniki Marek, brali udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Zmierzch”, zorganizowanej przez Instytut Teologiczny im. Św. Jana Kantego oraz Katedrę Literatury i Kultury Polskiej i Katedrę Teorii i Praktyk Komunikacji ATH.


Uczniowie klasy 1 D z prof. Thuat Nguyenem Chi i dziekanem WSH ATH prof. Markiem Bernackim


W drugim dniu konferencji uczniowie uczestniczyli w spotkaniu literackim z gościem specjalnym Panem Profesorem Thuat Nguyenem Chi, Wietnamczykiem, który jest tłumaczem i znawcą literatury polskiej.

Posted on Listopad, 2013 by Admin

Konkurs Filmów

KONKURS FILMÓW PROMOCYJNYCH
II EDYCJI UCZNIOWSKIEGO KONGRESU KULTURY
BIELSKO-BIAŁA 2014
TEMAT KONKURSU:

„Bielsko-Biała – dialog tradycji z nowoczesnością”


Dyrektor IV LO im. KEN w Bielsku-Białej, Wydział Promocji Miasta, Miejski Zarząd Oświaty serdecznie zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie filmowym, który odbędzie się w ramach II edycji Uczniowskiego Kongresu Kultury „Moje miasto, animacje...”
Film animowany lub w technice mieszanej wykorzystującej animację, tematycznie związany z promocją Bielska-Białej jako miasta dialogu tradycji z nowoczesnością, należy nadesłać do dnia 15 marca 2014 r. Informacje dotyczące konkursu uczestnicy znajdą na stronach internetowych: www.lo4.info, www.mzo.bielsko.pl.


Regulamin konkursu:
Regulamin

Formularz zgłoszeniowy do konkursu:
Formularz


telefon kontaktowy do IV LO im. KEN: 33 812-39-11

Główna nagroda dla zwycięzcy to 3.000 zł.

Posted on Listopad, 2013 by Admin

Informacja dla uczniów klas pierwszych i drugich oraz ich Rodziców

Na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej są już zamieszczone informatory o egzaminie maturalnym od roku szkolnego 2014/2015 z poszczególnych przedmiotów. Znajomość zawartych w nich wymagań egzaminacyjnych pozwoli przyszłym maturzystom efektywnie przygotować się egzaminów maturalnych.

Link do strony:kliknij tutaj

Posted on Listopad, 2013 by Admin

X Flis Wiślany

Szkolne Koło Ligi Morskiej i Rzecznej zaprasza młodzież IV LO do udziału w X Flisie Wiślanym (wakacje 2014).
Terminy: 29.06. - 26.07 .
Flis będzie podzielony na dwa etapy -
I Ulanów-Warszawa,
II Warszawa-Gdańsk.
Dokładne terminy poszczególnych etapów oraz koszty będą podane po 10.02.2014. Wstepne zapisy przyjmują Panie Katarzyna Cieślicka i Agnieszka Jędrusiak-Malec

Posted on Listopad, 2013 by Admin

"Lekcja czytania"

14 października odbyła się „lekcja czytania”, spotkanie literackie poprowadzone przez Wojciecha Bonowicza – poetę, publicystę i znawcę literatury. Uczniowie klas 3D i 3E analizowali, wspólnie z zaproszonym gościem, trzy wiersze Wisławy Szymborskiej: „Miłość od pierwszego wejrzenia”, „Nienawiść” oraz „Koniec i początek”. Ta szczególna, poruszająca rozmowa o poezji, świecie, ludziach i emocjach była, mamy nadzieję, pierwszą, po której nastąpią jeszcze inne, poświęcone innym utworom literackim. Liczymy na kolejne spotkanie, być może wiosną.

Spotkanie zorganizowała mgr Danuta Zemanek, a wzięły w nim udział wraz z uczniami panie dr Lidia Adamczyk-Jóskow i mgr Renata Maślanka.

Posted on Październik, 2013 by Admin

Wybory do Samorządu Szkolnego

Wybory do Samorządu Szkolnego rozstrzygnięte.
1. Przewodniczący - Jakub Zawiślak klasa IIc
2. Z-ca przewodniczącego - Dagmara Wardas klasa IIa
3. Rzecznik Praw Ucznia - Monika Targosz klasa IIc

Gratulacje!

Posted on Październik, 2013 by Admin

Zebrania z rodzicami

Zebrania Rodziców odbędą się 19.09.2013r.(czwartek)
Klasy I początek w auli godz. 16.00 następnie w wyznaczonych salach klasy II i III godz. 16.30 w wyznaczonych salach

klasy Iklasy IIklasy III
1a - 962a - 743a - 113
1b - 1072b - 993b - 116
1c - 822c - 1003c - 83
1d - 842d - 403d - 76
1e - 632e - 853e - 42
2f - 92

Posted on Wrzesień, 2013 by Admin

XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS SENTENCJI ŁACIŃSKICH „AUREA DICTA”(„Złote Słowa”).

13.06.2013 r. odbędzie się w naszej szkole już XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS SENTENCJI ŁACIŃSKICH „AUREA DICTA”(„Złote Słowa”).
W pierwszej – pisemnej części - uczestnicy mają za zadanie napisać jak najwięcej sentencji na określony (wylosowany) temat.
W tym roku: miłość, przyjaźń/ nienawiść; zdrowie, choroba/ śmierć; prawo/bezprawie; szczęście/ nieszczęście; mądrość/ głupota.
Najlepsi biorą udział w części ustnej, w której należy przetłumaczyć zadane przysłowie z łaciny na polski i odwrotnie, czy też uzupełnić sentencję.
Dobrze jest również znać kilka powiedzeń znanych postaci.
Wszystkie zadania w części ustnej oparte są na zestawieniu z podręcznika Porta Latina.

Życzymy powodzenia!
Per aspera ad astra!

Posted on Czerwiec, 2013 by Admin

Korowód - Dni Bezpieczeństwa Bielska - Białej

Dnia 1. 06 w Bielsku - Białej ulicami miasta przeszedł barwny korowód w związku z Ogólnopolskim Dniem Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. Nasza szkoła wzięła w nim udział.
Korowód IV LO składający się z uczniów klasy Ie i klasy IIc zajął miejsce pierwsze (opiekunowie Aleksandra Kowalska, Magdalena Tomaszek, Magdalena Książek - Gacek).
Uczniowie pod opieką Bartosza Sitka, dzielnie walczyli na placu manewrowym.
Ogólnie szkoła uzyskała miejsce III.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Posted on Czerwiec, 2013 by Admin

Kampania „Bielsko-Biała chroni klimat” na podium we Frankfurcie

Kampania promocyjno-edukacyjna „Bielsko-Biała chroni klimat” została po raz kolejny doceniona na arenie międzynarodowej. W dniach od 25 do 28 kwietnia 2013 r. w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą ponad 350 nauczycieli fizyki, chemii, biologii i matematyki z 26 krajów Europy i z Kanady spotkało się na Europejskim Festiwalu „Science on Stage”.
O uczestnictwie w Festiwalu projektów zgłoszonych przez nauczycieli lub pracowników wyższych uczelni zdecydowały komitety programowe: narodowy, a następnie międzynarodowy. Wybrane projekty zaprezentowano na ponad dwustu stoiskach oznaczonych plakatami informującymi o temacie wystawy i o kraju jej autorów. Biuro Zarządzania Energią Urzędu Miejskiego oraz dwie szkoły: IV LO im. KEN oraz Gimnazjum ZCBM zaprezentowały działania Bielska-Białej w ramach kampanii „Bielsko-Biała chroni klimat”.

Tegorocznemu Festiwalowi towarzyszyło motto: „Przekraczanie granic w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych”, które doskonale korespondowało z ideą budowania europejskiej współpracy edukacyjnej. Ważnym zagadnieniem jest także kooperacja w zakresie nauczania nauk przyrodniczych pomiędzy szkołami i innymi instytucjami. Nietypowy model współpracy wdrażany w Bielsku-Białej w zakresie edukacji w poszanowaniu energii i ochrony środowiska naturalnego – kooperacja samorządu i placówek oświatowych – wzbudził uznanie międzynarodowego jury, które przyznawało po jednej nagrodzie ufundowanej przez firmę Intel dla pięciu kategorii prezentowanych na Festiwalu stoisk (min. udział w Intel Educator Academy 2014). Projekt „Bielsko-Biała chroni klimat” uzyskał I miejsce w kategorii „School cooperation”. Uzasadniając swoją decyzję jurorzy stwierdzili, że „nagroda przechodzi do zespołu Bielsko-Biala/Poland za zwiększenie w społeczności lokalnej świadomości i odpowiedzialności za środowisko naturalne w celu osiągnięcia zrównoważonego rozwoju”.

Festiwal „Science on Stage” jest największą europejską i unikalną w świecie inicjatywą wspierania innowacyjnego nauczania przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, pozwala nauczycielom wymienić się swoimi doświadczeniami oraz podyskutować, jak spowodować wzrost zainteresowania uczniów naukami przyrodniczymi. Tematem przewodnim Festiwalu jest przede wszystkim nauczanie poprzez rozwiązywanie problemów: eksperymentowanie, doświadczanie i zastosowanie nauk przyrodniczych w medycynie. Ważnym zagadnieniem jest także kooperacja w zakresie nauczania nauk przyrodniczych z udziałem różnych szkół i innych instytucji lub firm (taki model współpracy wdrażany jest w Bielsku-Białej w zakresie edukacji ekologicznej). Jest organizowany co dwa lat W tym roku odbywał się on w Collegium Polonicum w Słubicach - we wspólnym instytucie naukowobadawczym Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Honorowy patronat nad Festiwalem objęli: Prezydent Rzeczpospolitej Polski Pan Bronisław Komorowski i Prezydent Republiki Federalnej Niemiec Pan Joachim Gauck.

Posted on Maj, 2013 by Admin

MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS WIEDZY O WŁOSZECH BELL’ITALIA

Dnia 10 kwietnia 2013 r. nasze liceum gościło zainteresowanych kulturą Włoch uczniów z gimnazjów Bielska-Białej, którzy przybyli by wziąć udział w konkursie Bell’Italia. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Anna Tondyra – Gimnazjum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości;
II miejsce: Kamil Bieniek – Gimnazjum Bielskiej Szkoły Menedżerów;
III miejsce: Franciszek Gala – Gimnazjum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości;


Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe: kurs języka włoskiego, podręczniki do nauki języka włoskiego i pamięci USB, ufundowane przez Centro Italiano di Cultura w Bielsku-Białej, Księgarnię Nowela w Poznaniu oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN.

opiekun Beata Kalabińska

Posted on Maj, 2013 by Admin

Ogólnopolski Konkurs Języka Włoskiego i Wiedzy o Włoszech „ Il Bel Paese” .

Dnia 12 kwietnia 2013r. odbył się we Wrocławiu finał ogólnopolskiego konkursu z wiedzy o języku i kulturze Włoch "Il Bel Paese". Po przejściu pierwszego etapu, w którym została sprawdzona zarówno znajomość języka jak i wiedzy ogólnej o Włoszech, dwoje uczniów naszej szkoły, Bożena Gandor i Mateusz Skrzek, zakwalifikowało się do finału.

Naszym zadaniem było przygotowanie krótkiej (ok. 10-minutowej) prezentacji na wybrany temat - mówi Bożena Gandor, laureatka 2-go miejsca w konkursie - po jej przedstawieniu każdy uczestnik losował pytanie i udzielał na nie odpowiedzi - dodaje. Ja zdecydowałam się opowiedzieć o tradycjach włoskich. Samo wystąpienie nie sprawiło większych trudności. Najbardziej stresujące było czekanie na ogłoszenie wyników. Do tej pory dokładnie pamiętam towarzyszące mi emocje i niedowierzanie, gdy dowiedziałam się o przyznanej mi nagrodzie! Gratuluję również Mateuszowi, który razem ze mną brał udział w finale, co także jest dużym osiągnięciem. Teraz, już jako absolwentka KEN'a, będę miło wspominać uczestnictwo w konkursie. W pamięci pozostaną mi również zajęcia w ramach koła zainteresowań z języka włoskiego, prowadzonych przez Panią mgr Beatę Kalabińską, która zachęciła mnie do udziału w konkursie. Zdecydowanie było warto. Zachęcam obecnych uczniów szkoły do rozwijania swoich zainteresowań, gdyż przynosi to efekty - stwierdziła Bożena.
Tegoroczna maturzystka wygrała wyjazd do Rzymu.
Kolejna edycja konkursu za rok! Zapraszamy do udziału.

Posted on Maj, 2013 by Admin

„Czwórka” w Wielkiej Brytanii ( Londyn - Oxford – Stratford)

Najwięcej czasu spędziliśmy w Londynie, ale zobaczyliśmy również rodzinne miasto Williama Szekspira - Stratford, a w nim dom, w którym pracował oraz jego słynny teatr Globe. Zwiedziliśmy także miasto uniwersyteckie – Oxford. Nocowaliśmy na przedmieściach Londynu u rodzin angielskich, które zyskały sobie wielu zwolenników ze względu na możliwość bezpośredniego kontaktu z Anglikami, choć dla niektórych osób był to prawdziwy culture shock!

1 dzień
Zbiórka uczestników: 06.04 2013, godz.08.30.Przejazd autokarem przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji. Podróż trochę długa i męcząca, ale to przecież świetna okazja aby porozmawiać, pożartować, pograć w karty i lepiej poznać swoich towarzyszy podróży.
2 dzień
W dniu 07.04.2013 - przeprawa przez Kanał La Manche (eurotunel) ok. 7.30. Spacer koło Parlamentu, Downing Street, Budynku Gwardii Królewskiej, St. James’ Park, Buckingham Palace, nabożeństwo w Westmnister Cathedral. Przejażdżka „Londyńskim Okiem” (wys. 135 m) i podziwianie panoramy Londynu. Przejazd na miejsce spotkania z rodzinami .Około godz.18:30 spotkanie z rodzinami angielskimi, zakwaterowanie w pokojach od 2- do 4-osobowych), kolacja i nocleg.
3 dzień
W dniu 08.04.2013 - śniadanie, pierwsze, czasami zdumiewajace wrażenia z pobytu u angielskich rodzin i czas na nową dawkę Londynu, m.in.: Teatr Szekspirowski Globe, Westminster Abbey, Katedrę Św. Pawła i wspinaczkę po 523 schodach na sam szczyt kopuły, Tower of London, British Museum. Powrót do rodzin, kolacja, nocleg.
4 dzień
W dniu 09.04.2013 - śniadanie, przejazd do Stratford Upon Avon. Zwiedzanie Muzeum Szekspira, następnie przejazd do Oxfordu - spacer po historycznym, uniwersyteckim mieście. Powrót do Londynu, kolacja, nocleg.
5 dzień
W dniu 10.04.2013 - śniadanie, przejazd do Windsoru, zwiedzanie zamku – weekendowej rezydencji królowej Elżbiety II. Flaga królewska powiewała na maszcie co oznaczało, że królowa Elżbieta II akurat przebywała w zamku, ale niestety nie wyszła nas specjalnie powitać. Powrót do Londynu . Zakupy na Oxford Street w kultowym Prymarku . Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej i kolejka do ruszających się dinozaurów. Kolacja i nocleg u rodzin angielskich.
6 dzień
W dniu 11.04.2013 - śniadanie, opuszczenie kwater, przejazd do centrum Londynu. Zwiedzanie National Gallery , spacer po Trafalgar Square , rejs statkiem po Tamizie. Przyjazd do Greenwich. Spacer po parku w Greenwich, wizyta na południku „0”. Przejazd w kierunku kanału La Manche i droga powrotna do Polski.
7 dzień
W dniu 12.04.2013 - przyjazd do Bielska-Białej w godzinach przedpołudniowych i przywitanie ze stęsknionymi rodzicami. Czas na odespanie podróży i na tradycyjnego schabowego! Wycieczka dobiegła końca, ale w naszej pamięci pozostały niezapomniane wrażenia. Co było najfajniejsze? „Londyńskie Oko”? Wejście na szczyt kopuły Katedry Św. Pawła? Teatr Szekspirowski Globe? A może przyjaźń z nowymi osobami, których wcześniej nie znaliśmy?


Kierownikiem wycieczki z ramienia szkoły była mgr Urszula Zawadzka, a opiekunami mgr Anna Chyla, mgr Agnieszka Jędrusiak-Malec i mgr Aleksandra Sachajko.

Posted on Maj, 2013 by Admin

Konkurs j. niemieckiego

22.04.2013 dobiegł końca dwuetapowy szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Paulina Kopeć kl.Ie
II miejsce Monika Targosz kl. Ic
III miejsce Izabela Borkowska kl.Ie
III miejsce Anna Biela kl. If
III miejsce Jan Gruszczyk kl.Ib
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Posted on Maj, 2013 by Admin

Dzień Otwarty w IV LO

Serdecznie zapraszamy Gimnazjalistów na Dzień Otwarty w Kenie 26.04.2013 o godz. 11:00

Posted on Marzec 23, 2013 by Admin

Jubileusz na miarę „Czwórki”

20. 04. 2013 roku odbyły się główne obchody związane z 40 – leciem IV LO im. KEN, a od marca uroczystości jubileuszowej towarzyszyły cztery spotkania na święto „Czwórki” :
„Bielskie Teatralia” z galą wręczenia nagród laureatom konkursu wiedzy o teatrze w Teatrze „Banialuka”,
„Edukacyjny performance” Dariusza Fodczuka,
„Teatr nieobecny w szkole” – spotkanie z Romanem Pawłowskim,
wernisaż fotografii absolwenta IV LO Bogdana Frymorgena „Kazimierz bez słów” w BWA.
Obchody rozpoczęła Msza św. w Katedrze pod wezwaniem św. Mikołaja pod przewodnictwem proboszcza Zbigniewa Powady. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy, uczniowie i absolwenci.
Po Mszy św. wszyscy udali się do Bielskiego Centrum Kultury, gdzie kontynuowano uroczystości. Punktem kulminacyjnym była akademia z udziałem władz kościelnych, samorządowych, miejskich i oświatowych. Nie zabrakło na gali licznego grona absolwentów, emerytowanych nauczycieli i przyjaciół liceum. Przede wszystkim jednak zgromadziły się na niej osoby, które tworzą „dzisiejszą”szkołę: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.
Gospodarzami imprezy byli Dyrektor IV LO im. KEN – Mirosław Sapeta i wicedyrektor Jolanta Budzyńska. W części oficjalnej głos zabrali: Dyrektor szkoły – Mirosław Sapeta, Prezydent Miasta Bielska – Białej Jacek Krywult, Śląski Kurator Oświaty – Stanisław Faber, Ks. Paweł Anweiler – biskup diecezji Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego, Przewodnicząca Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność – Jadwiga Utecht – Nolbrzak, Zastępca Prezesa Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego – Gabriela Herzyk, Lesława Kubica – nauczyciel emerytowany i Jerzy Handzlik – maturzysta z 1977r. Wszyscy bez wyjątku w swoich wystąpieniach podkreślali niesamowitą atmosferę panującą w IV LO, przywoływali osiągnięcia naukowe i sportowe uczniów i ich nauczycieli, jak również zwracali uwagę na zasługi szkoły dla miasta i województwa śląskiego Jubileusz okazał się także okazją, żeby nagrodzić zasłużonych, wręczone zostały Medale KEN, Nagrody Prezydenta Miasta Bielska – Białej i listy gratulacyjne przygotowane przez Śląskiego Kuratora Oświaty dla nauczycieli emerytów.
Program artystyczny zatytułowany „System doskonały”przygotowany został przy współpracy absolwentów i uczniów, jego pomysłodawczynią i organizatorką była Magdalena Pawłowska. Na koncert jubileuszowy złożyły się występy absolwentów „Czwórki”. Usłyszeliśmy śpiew Beaty Raszkiewicz, Łucji Czarnecką, Doroty Ficoń, jak również zobaczyliśmy Maksymiliana Michasiów, Szymona Kanię, Arkadiusza Duźniaka w programie „Nie do wiary” i zespół „Dandelion” aktualnie działający w szkole pod opieką Magdaleny Tomaszek . W dwóch odsłonach swoim tańcem uświetnili galę Kamil Biel ze swoją partnerką.
Po występie absolwenci zostali zaproszeni przez Dyrektora szkoły do odwiedzenia budynku liceum i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność materiałów.
Szczególnym powodzeniem wśród gości cieszyły się dzienniki, stare kroniki, zarówno klasowe jak i szkolne, tabla, listy a także pamiątkowe zdjęcia zgromadzone na wystawie pokonkursowej.
Przyjazna atmosfera sprawiła, że absolwenci niechętnie opuszczali mury szkoły i zapowiedzieli swoje przybycie na kolejny jubileusz.

Zdjecia z jubileuszu dostępne w zakładce Galeria

Posted on Kwiecień, 2013 by Admin

Dzień Otwarty IV LO im. KEN

Serdecznie zapraszamy Gimnazjalistów na Dzień Otwarty w Kenie 26.04.2013 o godz. 11:00

Posted on Marzec 23, 2013 by Admin

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013 DLA UCZNIÓW KLAS III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013 dla uczniów klas III, odbędzie się 26.04.2013
w budynku CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO i PRAKTYCZNEGO przy ulicy Piastowskiej 21 o godz. 8.00 .

Spotkania z wychowawcami w salach:
Klasa 3a – 212
Klasa 3b - 213
Klasa 3c - 217
Klasa 3d - 218
Klasa 3e - 312
Klasa 3f - 323

Posted on Kwiecień 23, 2013 by Admin

Rozgrywki koszykówki dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych rok szkolny 2012/2013

Rozgrywki koszykówki dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych rok szkolny 2012/2013
W zawodach uczestniczyło 9 zespołów dziewcząt oraz 15 drużyn chłopców.
W klasyfikacji drużynowej dziewczęta naszej szkoły zajęły I MIEJSCE w Bielsku i będą reprezentować nasze miasto w zawodach rejonowych. Chłopcy zakończyli rozgrywki na IV miejscu.

REPREZENTACJA DZIEWCZĄT: REPREZENTACJA CHŁOPCÓW:
ZUBER KAROLINA 2A WIĘCEK RAFAŁ 3C
CZARNIECKA DOROTA 2A BĄK FILIP 3A
KRAUS JUSTYNA 2C ŻUROMSKI RAFAŁ 2A
PSZCZÓŁKOWSKA OLA 2C SZCZYRK BARTOSZ 3A
RYCHTA PATRYCJA 2D ALBERTO GERITA 1F
MYNARSKA GABRYSIA 2D CEMBALA JAN 3D
CHROBAK JOANNA 1e KASZUBIAK KACPER 1
SENIOF STEFANIA 1a
SZCZEPAŃSAKA PATRYCJA 3B
KOŁACIAK PATRYCJA 3B
OPIEKUN : mgr Katarzyna Cieślicka OPIEKUN : mgr Bogumił Kostka


Rejony - Koszykówka dziewcząt - 20.03.2013 – Żywiec
W zawodach rejonowych w Żywcu wzięły udział trzy szkoły LO im. K.E.N. Bielsko-Biała LO Czechowice-Dziedzice i ZS Mechaniczno-Elektrycznych Żywiec.
Już po pierwszym meczu nasze dziewczyny nie pozostawiły nikomu złudzeń kto jest faworytem turnieju pokonując Czechowice 37:9 a gospodarzy 56:21.
Ten sam skład awansował do półfinału wojewódzkiego!

G R A T U L U J E M Y !!!!!!

Zawody półfinałowe woj. śląskiego - koszykówka dziewcząt – 22.03.2013 Czerwionka-Leszczyny
W półfinałowym turnieju wzięły udział cztery drużyny:
LO im. K.E.N. Bielsko-Biała,
I LO Wodzisław Śląski,
ZS Ekonomicznych Rybnik i ZS Czerwionka-Leszczyny.
Po losowaniu KEN trafił na ubiegłoroczne mistrzynie województwa – Rybnik, a Wodzisław na gospodarzy turnieju.
Zwyciężczynie obu meczy grały o awans do finału wojewódzkiego.
Nasze dziewczyny po raz kolejny pokazały silną wolę walki pokonując najpierw Rybnik 53:23, a w finale Wodzisław Śl. 46:28.
Teraz przed nami Finał Województwa Śląskiego!

G R A T U L U J E M Y !!!!!!

Finał Województwa Śląskiego! - koszykówka dziewcząt – 19.04.2013 Tarnowskie Góry
W finale wojewódzkim rywalizowały drużyny z Wisły, Sosnowca i Tarnowskich Gór.
Faworytkami zawodów zdecydowanie były dziewczyny z Sosnowca i to je właśnie wylosowaliśmy w pierwszym meczu. Tarnowskie Góry (gospodynie imprezy) pokonały LO z Wisły, a my mecz z Sosnowcem zaczęliśmy bardzo wyrównanie… niestety nieszczęśliwy wypadek jednej z zawodniczek przeciwnej drużyny sprawił wycofanie się z zawodów Sosnowca.
Przy okazji życzymy Paulinie szybkiego powrotu do zdrowia!
W walce o finał przegrałyśmy z Tarnowskimi Górami, ale i tak bardzo cieszymy się z wicemistrzostwa naszej drużyny!!!!!

Brawo dziewczyny i czekamy na kolejny udany sezon .

Posted on Kwiecień 2013 by Admin

40 - lecie IV LO

Absolwentów i sympatyków IV LO im. KEN zapraszamy na jubileuszowe obchody w kwietniu.
20.04.2013 - uroczysta gala.

Posted on Luty 15, 2013 by Admin

Filed under Więcej |

Podsumowanie VI Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Klas Trzecich Gimnazjów

    W dniu 26 marca 2013 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej odbyło się zakończenie VI Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Klas Trzecich Gimnazjów o zasięgu regionalnym zorganizowanego przez Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego pana mgr Mirosława Sapetę, we współpracy z Miejskim Zarządem Oświaty w Bielsku-Białej.
Tak jak w poprzednich latach Konkurs cieszył się dużą popularnością, ponieważ nie tylko propaguje język angielski wśród młodzieży gimnazjalnej, ale również umożliwia sprawdzenie wiedzy przed przystąpieniem do egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego oraz zdobycie punktów liczących się przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
W Konkursie wzięło udział 311 uczniów z 32 szkół z terenu dawnego województwa bielskiego , a do finału zakwalifikowało się 20 osób z 12 gimnazjów. Wszyscy finaliści wykazali się bardzo wysokim poziomem znajomości języka angielskiego zarówno w piśmie jak i w mowie.
Laureatami Konkursu zostali:

I miejsce: Kelsey Carlson z Gimnazjum w Jasienicy

II miejsce: Justyna Krzenek z Katolickiego Gimnazjum im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie
III miejsce ex aequo: Tomasz Karczewski z Gimnazjum nr 1 w Bielsku-Białej
Natalia Ruta z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kozach
Karina Tomalik z Gimnazjum nr 16 w Bielsku- Białej
Wręczenie nagród połączone było z programem artystycznym przygotowanym przez uczniów IV LO.
Nagrody dla finalistów ufundowali m. innymi Dyrektor i Rada Rodziców IV LO im. KEN, księgarnia „Za Orłem”, wydawnictwa Oxford University Press, Person - Longman.

Posted on Kwiecień 2013 by Admin

Zgodnie z tradycją szkolną, każdego roku organizowana jest akcja honorowego krwiodawstwa. Cieszy się ona dużą popularnością. Uczniowie naszej szkoły doskonale orientują się czym jest krew w życiu każdego człowieka. W dniu 26 lutego 2013 roku z inicjatywy opiekunów szkolnego koła PCK – pielęgniarki dyplomowanej pani Anny Orzech i nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa mgr Bartosza Sitka, stacja krwiodawstwa z Bielska-Białej przeprowadziła akcję pobrania krwi od chętnych uczniów klas maturalnych.

Posted on Marzec 1, 2013 by Admin

Filed under Więcej |

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 05.03.2013 o godzinie 12.30 odbędzie się drugi etap naszego konkursu. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które zakwalifikowały się do konkursu i prosimy o przybycie piętnaście minut przed rozpoczęciem współzawodnictwa.
Lista zakwalifikowanych uczestników

Posted on Luty 27, 2013 by Admin

Konkurs talentów

17 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs talentów.

Podium prezentuje się następująco:

 1. Tomasz Zieliński z kl. 2a
 2. Sebastian Budny z kl. 2c i Kasia Kwaśny z kl. 2e
 3. Klaudia Gryboś z kl. 3f
Posted on Styczeń 23, 2013 by Admin

Filed under Galeria |

Seminarium w Poznaniu

Na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się seminarium sprawozdawcze z edukacyjnego Programu Bogolubowa-Infelda. Jest to oferta skierowana do studentów nauk przyrodniczych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ich opiekunów, którzy uczestniczą w praktykach, stażach i wycieczkach naukowych w Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych w Dubnej (Rosja). (...)

Od czterech lat w tym programie uczestniczą również uczniowie z Bielska-Białej: Łukasz Bojdys, Dominika Wolska, Piotr Żuławski (z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej) oraz Jakub Porębski (z V Liceum Ogólnokształcącego) z ich opiekunką Janiną Kulą.

Posted on Styczeń 16, 2013 by Admin

Filed under Więcej |

V Bielskie Teatralia

W zakładce Bielskie Teatralia dostępne są do pobrania dokumenty: Karta głoszeń oraz Regulamin konkursu.
Zapraszamy zainteresowane osoby

Posted on Grudzień 11, 2012 by Admin

Spotkanie ZKRPiBWP

26 października 2012 r. gościli w naszym liceum – już po raz wtóry - zarząd i członkowie Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koła Miejskiego im. gen. Józefa Kustronia w Bielsku-Białej. Podobnie jak w zeszłym roku mogli liczyć na pomoc w organizacji swojego spotkania w naszej szkole. Młodzież z różnych klas pod kierunkiem pani mgr Lilli Pali oraz pani mgr Magdaleny Tomaszek przygotowała występ artystyczny związany tematycznie z II wojną światową.

Podczas inscenizacji oddano także hołd harcerzom z naszego regionu poległym w czasie wojny oraz zmarłemu w tym roku p. Józefowi Drożdżowi - legendzie bielskiego harcerstwa.

Spotkanie prowadził prezes ZKRPiBWP pan Edward Pieczka.

Na uroczystości obecni byli także przedstawiciele władz miasta Bielska-Białej: Pełnomocnik Prezydenta Miasta - pan Henryk Juszczyk oraz pani Natalia Olszowska i pan Krzysztof Kawalec z Wydziału Spraw Obywatelskich UM.

Posted on Grudzień 11, 2012 by Admin

Filed under Galeria |

Zebrania z rodzicami

Dnia 29 (czwartek) o godzinie 16.30 odbędą się zebrania dla rodziców.
Dla klas II początek w auli a następnie w wyznaczonych salach.
Dla klas I i III w wyznaczonych salach.
Podczas zebrań można zakupić ciasto, ozdoby świąteczne oraz kalendarz ścienny.
Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na budowę hospicjum w Bielsku - Białej.

Posted on listopad 27, 2012 by Admin

Dzień Dziękczynienia, Święto Dziękczynienia (ang. Thanksgiving Day lub Thanksgiving)

święto obchodzone w Stanach Zjednoczonych Ameryki w czwarty czwartek listopada, a w Kanadzie w drugi poniedziałek października jako pamiątka pierwszego Dziękczynienia członków kolonii Plymouth w 1621. W naszej szkole obchodzone 26 i 27 listopada. Opiekę nad kiermaszem z okazji święta dziękczynienia sprawowała mgr Aleksandra Sachajko wraz z klasą 2d

Posted on listopad 27, 2012 by Admin

11 Listopada

W 94 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 11 listopada 2012 r. odbyły się w Bielsku - Białej uroczystości, w których uczestniczyli również uczniowie naszego liceum.
Po uroczystej Mszy Świętej w kościele św. Maksymiliana Kolbe, poczty sztandarowe, kompania honorowa, władze miejskie, biskupi i księża oraz uczestnicy uroczystości przemaszerowali na cmentarz żołnierzy Wojska Polskiego, gdzie odbył się apel poległych, od pomnikiem złożono wieńce i wiązanki kwiatów.
Oficjalna delegacja naszej szkoły reprezentowana była przez mgr Bartosza Sitka wraz z pocztem sztandarowym uczniów klasy II: Aleksandrą Pieczarką, Eweliną Polaczek i Arturem Ziębą.
zdjęcia z uroczystości w zakładce galeria

Posted on Listopad 12, 2012 by Admin

Filed under Galeria |

Rejonowe zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 29 października 2012 roku w hali sportowej BBOSiR „Victoria” odbyły się rejonowe zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt, która przypomnijmy w powiecie zajęła pierwsze miejsce.
I tym razem dziewczęta w składzie : Chrobak Joanna kl.1C, Pisarek Monika kl.3A i Kieloch Kornelia kl.3A nie zawiodły plasując się drużynowo na drugim miejscu.
Opiekun: mgr Katarzyna Cieślicka

Posted on listopad 27, 2012 by Admin

LICEALIADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - TENIS STOŁOWY DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW 2012/2013 R..

23 października w Hali Sportowej BBOSiR „Victoria” przy ul. Bratków 16 odbył się międzyszkolny powiatowy turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 18 zespołów dziewcząt oraz 21 drużyn chłopców (116 zawodników). Od wielu lat nasza szkoła zajmuje czołowe miejsca w tej imprezie ; w tym roku nie mogło być inaczej? W klasyfikacji indywidualnej IV miejsca zdobyli Kieloch Kornelia kl. 3A i Broniszewski Michał kl. 3B.
Klasyfikacja drużynowa

Chłopcy w składzie:
Broniszewski Michał kl. 3B
Toporowski Filip kl. 2B
Bończak Maciej kl. 1C
zajęli IV miejsce.

Dziewczęta w składzie :
Chrobak Joanna kl. 1E
Pisarek Monika kl. 3A
Kieloch Kornelia kl. 3A
zajęły I MIEJSCE i awansowały do zawodów rejonowych, które odbędą się 29.10.2012 roku w Bielsku-Białej.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA NA ZAWODACH REJONOWYCH!

Opiekun: mgr Katarzyna Cieślicka

Posted on Październik 18, 2012 by Admin

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW 2012/2013 R.

16 października w naszej szkole odbyły się mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 16 zawodników. Zwycięzcy z miejsca 1 – 3 reprezentują naszą szkołę w turnieju tenisa stołowego szkół ponadgimnazjalnych, który odbędzie się 23 października na Hali Sportowej „VICTORIA”. A oto zwycięscy :
Dziewczęta:
I miejsce – Chrobak Joanna kl. 1C
II miejsce – Pisarek Monika kl. 3A
III miejsce – Rychta Patrycja kl. 2D
Chłopcy :
I miejsce – Broniszewski Michał kl. 3B
II miejsce – Toporowski Filip kl. 2B
III miejsce – Bończak Maciej kl. 1C
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA NA ZAWODACH MIĘDZYSZKOLNYCH!
Organizator zawodów: mgr Katarzyna Cieślicka

Posted on Październik 18, 2012 by Admin

Sprawozdanie z rozgrywek Miejskiej Licealiady Młodzieży Szkolnej piłki nożnej chłopców w roku szkolnym 2012/13

Na przełomie września i października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozgrywkach Miejskiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w rozgrywkach piłki nożnej chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 22 szkoły z Bielska Białej.
Szkoła nasza po losowaniu znalazła się w grupie pierwszej z następującymi szkołami:
1. IVLO im KEN
2. ZS Gastronomicznych i Handlowych
3. LO im. T. Kościuszki
4. V Liceum Ogólnokształcące
W pierwszym etapie rozgrywek IV LO zajęło pierwsze miejsce osiągając następujące wyniki
IV LO im. KEN – ZS Gastronomicznych i Handlowych 5:0
IV LO im. KEN – LO im. T. Kościuszki 7:1
IV LO im. KEN – V Liceum Ogólnokształcące 7:2
W drugim etapie rozgrywek nasi uczniowie zmierzyli się z drugą drużyną grupy drugiej a mianowicie LO Tow. Szk. Im. M. Reja wygrywając ten mecz w stosunku 3:0 W trzecim etapie rozgrywek po emocjonującym i bardzo wyrównanym meczu IV LO im. KEN pokonało 3:2 Bielską Szkołę Rzemiosł awansując do finałowej trójki najlepszych szkół w Bielsku Białej. W finale brały 3 drużyny, system rozgrywek każdy z każdym, oprócz IV LO im. KEN były również ZS Technicznych i Handlowych a także ZS Elektron. Elektr. I Mech.
Po losowaniu jak się później okazało mało szczęśliwym nasza szkoła w pierwszym meczu zagrała z ZS Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych i przegrała 0:2. W drugim meczu finałowym ZS Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych grał z ZS Technicznych i Handlowych i również wygrał w stosunku 4:3, tym samym zdobywając pierwsze miejsce. W meczu o drugie miejsce przyszło nam walczyć z ZS Technicznych i Handlowych. Mecz ten wygraliśmy zdecydowanie wygrywając 7:4 co pozwoliło zająć znakomite II miejsce Szkołę naszą reprezentowali następujący uczniowie:
1. Siwiec Jakub
2. Stryczek Bartłomiej
3. Bonk Filip
4. Małecki Mateusz
5. Żyrek Dawid
6. Byrski Marcin
7. Korczyk Adrian
8. Wojtyłko Jacek
9. Czader Michał
10. Kozieł Bartosz
11. Pawlik Tomasz
Drużynę przygotowywał i prowadził mgr Piotr Bogusz.

Posted on Październik, 2012 by Admin

ŚLĄSKA NOC NAUKOWCÓW

28 września 2012 roku w Akademii Techniczno-Humanistycznej miała miejsce druga bielska edycja Śląskiej Nocy Naukowców. Tego dnia można było pogłębić swoją wiedzę na warsztatach z przeróżnych dziedzin, m.in. architektury, biologii, chemii, ekologii, fizyki, fotografii, historii, informatyki, języków obcych, kryminalistyki, kultury, literatury i sztuki, matematyki, medycyny, nauk przyrodniczych, podróży, polityki, a nawet przepisów ruchu drogowego, public relations, robotyki, sztuki, techniki, zarządzania i życia codziennego. A wszystko to po to, aby udowodnić, że nauka nie jest taka straszna, jak się na pierwszy rzut oka wydaje.

Jednym z najciekawszych wydarzeń nocy naukowców był występ Jona Chase'a, rapera i eksperta z zakresu promowania nauki, który zaśpiewał m.in. utwór o układzie Mendelejewa. Brytyjczyk jest doskonałym przykładem na to, że nauki ścisłe mogą być ciekawe, bo ci, którzy się z nim spotkali, nie mają wątpliwości, że swoją wiedzę przekazuje w dość nietypowy sposób.

„Codziennie w Wielkiej Brytanii pracuję z 4-latkami i trochę "starszą młodzieżą". W szkołach i uniwersytetach prowadzę warsztaty, pokazy i eksperymenty. Moim zadaniem jest dotrzeć i zainteresować każdego nauką” - opowiada brytyjski raper.

Śląska Noc Naukowców po raz kolejny okazała się być niezwykle ciekawą atrakcją dla mieszkańców Bielska-Białej i okolic, którzy przybyli tłumnie, by poszerzać swoją wiedzę i dowiedzieć się czegoś nowego.

Posted on Październik 12, 2012 by Admin

SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY

1 października 2012 roku odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny zorganizowany przez mgr Lilię Palę.
Mimo że o bogach i herosach najwięcej wiedzą klasy pierwsze, w konkursie wzięli udział również uczniowie z klas drugich i trzecich.
Konkurs przebiegał trzyetapowo na zasadzie „jeden z dziesięciu". Po emocjonującej rywalizacji w dwóch pierwszych etapach, w finale o najlepsze miejsca walczyło troje uczestników. Ostateczny wynik przedstawia się następująco:
I miejsce - Michał Szydło z 1F
II miejsce- Elżbieta Skęczek z 2D Iii miejsce - Maciej Kulpiński z 1A

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknymi książkami i dyplomami, które otrzymali z rąk Pana Dyrektora.

Posted on Październik , 2012 by Admin

Wybory do Samorządu Szkolnego i Młodzieżowej Rady Miasta

Do wyborów startowało siedmiu kandydatów. Oddano 489 głosów. Ostatecznie zwyciężyli:

 • przewodniczącą szkoły, zdobywając 264 głosy została Aleksandra Korzonkiewicz z kl. 2c
 • zastępcą Przewodniczącego został Kamil Holerek z kl. 2b – otrzymał 225 głosów
 • Patrycja Rychta z kl. 2d – została Rzecznikiem Praw Ucznia, zdobyła 263 głosy.

Do Młodzieżowej Rady Miasta oddelegowani zostali:

 • Mateusz Lachowicz z kl. 2b
 • Katarzyna Gaudyn z kl. 2c

Posted on Październik 9, 2012 by Admin

Wielki finał kampanii „Młodzież kibicuje bezpiecznie”.

1 czerwca 2012r. w Chorzowie odbył się wielki finał kampanii „Młodzież kibicuje bezpiecznie”.
Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień zaszczycili swoją obecnością Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber oraz wicewojewoda śląski Stanisław Dąbrowa. Cenne nagrody z ich rąk odebrali zwycięzcy konkursu "Kibicuję z piosenką" oraz konkursu fotograficznego "Radość kibicowania w kadrze".
Przypominamy, że naszą szkołę reprezentowała grupa „DANDELION”, która piosenką „Białoczerwoni” wyśpiewała sobie wielki finał. W trakcie uroczystości towarzyszyły nam pokazy umiejętności piłkarskich, pokazy sprzętu pożarowego, wojska, policji, pierwsza pomoc oraz szereg innych atrakcji.
mgr Katarzyna Cieślicka

Posted on wrzesień, 2012 by Admin

Zawody lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 24 września 2012 roku na stadionie lekkoatletycznym BBOSiR odbyły się zawody lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach uczestniczyły 27 zespołów dziewcząt oraz 28 drużyn chłopców /667 uczestników/.
W klasyfikacji drużynowej dziewczęta naszej szkoły zajęły IV miejsce w Bielsku, VIII w powiecie zdobywając 913 pkt., a chłopcy miejsce XII.
IV LO im. KEN reprezentowali:
100 M - TOMALA MARCELINA 1a, PRZYTOCKA OLIVIA 1a , CHROBAK JOANNA 1e, ŁUKOSZ DAWID 3c
400 M - KRUPA MARTYNA 2d, JĘDRZEJCZAK AGATA 2e, CZULAK WERONIKA 2a, SIKORA MIKOŁAJ 2a , ZIELIŃSKI TOMASZ 2a , FILIP PIOTR 3d
800 M - PIECZARKA ALEKSANDRA 2a, LEŃSKA KARINA 1a
1500 M - KAMIŃSKI OLIWIER 1b, MAJDAK MARIUSZ 1c, GULIS KAMIL 1c
SKOK W DAL - KNAPIK KINGA 1b, SKĘCZEK ELŻBIETA 2d, KANCZURA MARTA 1a, STRYCZEK BARTOSZ 2e, SZYPUŁA ARKADIUSZ 3d
PCHNIĘCIE KULĄ - PIETRASZKO AGNIESZKA 3e , PUCZYŁOWSKA ANNA 2e, ŻUROMSKI RAFAŁ 2a
SZTAFETY 4X100 – KANCZURA MARTA , SENIOW STEFANIA, TOMALA MARCELINA, PRZYTOCKA OLIVIA ŁUKOSZ DAWID, SIKORA MIKOŁAJ, ZIELIŃSKI TOMASZ, FILIP PIOTR
Opiekunowie: mgr Katarzyna Cieślicka
mgr Bogusław Kostka

Posted on Wrzesień, 2012 by Admin

VIII Warsztaty Ekologiczne dla Młodzieży

14 września odbyły się XVIII Warsztaty Ekologiczne dla Młodzieży. Organizatorem i przewodnikiem młodzieży był Andrzej Stąsiek - emerytowany nauczyciel biologii w Gimnazjum nr 1 w Jaworzu, opiekun szkolnych kół Ligi Morskiej i Rzecznej, a także wiceprezes zarządu okręgu bielskiego LMiR.

Więcej na beskidzka24.pl

Posted on Wrzesień 25, 2012 by Admin

Uroczystości Dnia Sybiraka

W dniu 17 września 2012 r. w Bielsku-Białej odbyły się uroczystości Dnia Sybiraka. W ramach obchodów wszyscy uczestniczyli we mszy św. w intencji żywych i zmarłych Sybiraków w kościele św. Małgorzaty. Po mszy nastąpił przemarsz pod pomnik Zesłańców Sybiru na cmentarzu komunalnym, gdzie złożono wieńce i wiązanki kwiatów. Nasza szkoła reprezentowana była przez poczet sztandarowy w składzie Ewelina Polaczek, Maria Wieczorek i Rafał Żuromski oraz mgr Bartosz Sitek.

Posted on Wrzesień 25, 2012 by Admin

Filed under Galeria |

Jungowie w Kołobrzegu

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXI Zlocie Jungów Ligi Morskiej i Rzecznej w Kołobrzegu.

Więcej na lmir.plPosted on Wrzesień 25, 2012 by Admin

Wielki finał kampanii „Młodzież kibicuje bezpiecznie”

1 czerwca 2012r. w Chorzowie odbył się wielki finał kampanii „Młodzież kibicuje bezpiecznie”. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień zaszczycili swoją obecnością Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber oraz wicewojewoda śląski Stanisław Dąbrowa. Cenne nagrody z Ich rąk odebrali zwycięzcy konkursu "Kibicuję z piosenką" oraz konkursu fotograficznego "Radość kibicowania w kadrze". Przypominamy, że naszą szkołę reprezentowała grupa „DANDELION”, która piosenką „Białoczerwoni” wyśpiewała sobie wielki finał. W trakcie uroczystości towarzyszyły nam pokazy umiejętności piłkarskich, pokazy sprzętu pożarowego, wojska, policji, pierwsza pomoc oraz szereg innych atrakcji.

Posted on Czerwiec 29, 2012 by Admin

Filed under Galeria |

Zakończenie ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei 2012

Uroczystość zakończenia Ogólnopolskiej Akcji Pola Nadziei 2012 miała miejsce w dniu 5.06.2012r w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej. Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody dla poszczególnych szkół zaangażowanych w tę akcję .Nasza szkoła zdobyła pierwsze miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych i miejsce trzecie wśród wszystkich uczestników tej edycji Pól Nadziei. Nagrodą za szczególne zaangażowanie w akcję Pola Nadziei 2012 były dyplomy dla nauczycieli oraz dla szkoły – bindownica i magnetofon.

W uroczystościach zakończenia akcji Pola Nadziei 2012 , pod opieką p. Małgorzaty Kowalskiej wzięli udział następujący uczniowie z klasy Ia- Aleksandra Pieczarka, Ewelina Polaczek, Karolina Stolarska, Aneta Jagodzińska,Julia Duława, Artur Zięba, Jakub Chałecki.

Wszystkie działania podjęte i zrealizowane w ramach akcji Pola Nadziei 2012 , jak co roku, zostały opisane i udokumentowane w kronice Pól Nadziei. W tym roku kronikę przygotowały uczennice klasy Ia- Karolina Stolarska, Aleksandra Pieczarka i Ewelina Polaczek.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I NAUCZYCIELOM ZAANGAŻOWANYM W AKCJĘ POLA NADZIEI!

Posted on Czerwiec 29, 2012 by Admin

Wizyta w Belgii - Comenius

Końcem kwietnia, w dniach 23-27 grupa pięciorga uczniów wraz z nauczycielami wyleciała do Belgii na ostatnią już, tygodniową wymianę w ramach programu Comenius Friendly People For Friendly Energy. Spędziliśmy pięć dni w malowniczym miasteczku Dendermonde, położonym ok. 30 km od stolicy kraju.Posted on Czerwiec 14, 2012 by Admin

Filed under Więcej |

Filed under Galeria |

Zebrania Rodziców

Zebrania Rodziców odbędą się 31.05.2012 o godz. 16:00

Posted on Maj 28, 2012 by Admin

Konkurs na plakat "Pola Nadziei"

W konkursie wzięły udział klasy : I a,b,c,d,e oraz klasy IIa,b,d,e,f
I miejsce przyznano reprezentantce klasy Ia - Anecie Jagodzińskiej za pomysłowo wykonany plakat, która swoją pracą zapewniła kolegom i koleżankom z klasy jeden „Dzień Bez Stresu” w dowolnie wybranym przez klasę terminie.
Ponadto dyrektor szkoły przyznał indywidualną nagrodę dla uczennicy Sylwii Wawrzuty z klasy I b jako wyróżnienie za równie piękne wykonanie plakatu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Posted on Maj 17, 2012 by Admin

Pozytywna energia w mojej gminie

Wielką popularnością wśród uczniów naszej szkoły cieszą się konkursy organizowane przez Muzeum Górnictwa w Zabrzu towarzyszące Tygodniowi Ziemi. W tegorocznej XIX edycji Tygodnia Ziemi możemy pochwalić sie zdobyciem drugiego miejsca w konkursie internetowym 'Pozytywna energia w mojej gminie'.Warto dodać, że pierwsze miejsce nie zostało przyznane. Laureatami są: uczennice klasy 2c Aleksandra Biernat, Magdalena Lekki, Paulina Turek oraz Michał Gandor z klasy 2b. 21 kwietnia odbyło się uroczyste rozdanie nagród w siedzibie organizatora.

Zapraszamy do odwiedzenia nagrodzonej strony promującej gminę Bielsko-Biała

Posted on Maj 11, 2012 by Admin

Zawody bielskich drużyn PCK

Przed weekendem majowym tj. 28.04.2012 r. szkolna drużyna PCK w składzie: Sylwia Wojda, Patrycja Kołaciak, Mateusz Kozieł, Sylwia Kołek oraz Rafał Żuromski, brała udział w szkolnych zawodach bielskich drużyn PCK. Ich wyzwaniem było pokonanie sześciu stacji, na których musieli walczyć o ludzkie życie. Opiekę nad grupą sprawowali p. pielęgniarka Anna Orzech oraz nauczyciele Andrzej i Bartosz Sitek. Głównym celem zawodów było nauczanie młodych ludzi jak postępować w przypadku zagrożenia życia. Nasza drużyna znalazła się w czołówce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Posted on Maj 7, 2012 by Admin

Filed under Galeria |

Konkurs Pięknego Czytania

27.04.2012 odbył się szkolny etap Konkursu Pięknego Czytania zorganizowanego przez Instytut Goethego w Krakowie. Konkurs skierowany był do uczniów uczących się języka niemieckiego. Do etapu finałowego, który odbędzie się 01.06.2012 w Krakowie, zakwalifikowały się następujące osoby:

 • Michał Juraszek kl. IIe
 • Julia Setla kl. IIe
 • Magdalena Kapała kl. Ia
 • Anna Garncarczyk kl. IIe
Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

Posted on Maj 4, 2012 by Admin

POLIGLOTA 2012

Dnia 21 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Komorowicach odbył się XI Przegląd Twórczych Form Pracy Dzieci i Młodzieży w Językach Obcych. Tematem roku 2012 był „Świat muzyki bez granic”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Katarzyna Kwaśny, Seweryn Czernek, Dominika Borowiec, Wojciech Sierota, którzy pod kierunkiem p. Beaty Kalabińskiej przedstawili mini-musical w języku francuskim: „Chaperon Rouge a Paris” („Czerwony Kapturek w Paryżu”). Spektakl, w którym Katarzyna Kwaśny i Seweryn Czernek wykonali adaptację ponadczasowego przeboju „Paroles, paroles” zdobył uznanie publiczności i jury.

Posted on Kwiecień 30, 2012 by Admin

Międzynarodowa Olimpiada Języka Niemieckiego

14.04.2012 odbył się trzeci finałowy etap XI Międzynarodowej Olimpiady Języka Niemieckiego organizowanej przez WSEH w Bielsku-Białej. Nasi uczniowie, którzy zakwalifikowali się do tego etapu uzyskali następujące wyniki

 • Mateusz Skrzek kl. IIe miejsce 8
 • Tymoteusz Król kl. IIIg miejsce 13
 • Filip Bonk kl. IIb miejsce 14
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Posted on Kwiecień 20, 2012 by Admin

Olimpiada Języka Rosyjskiego

Miło nam poinformować, że uczennica naszego Liceum - Regina Zarzycka z klasy 3G dostała się do Centralnego etapu Olimpiady Języka Rosyjskiego, który odbędzie się 21 kwietnia w 2012 roku w Warszawie. Opiekunem i nauczycielem przygotowującym uczennicę jest p. mgr Sylwia Jurusik-Wasilewska.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za etap centralny!

Posted on Kwiecień 20, 2012 by Admin

Konkursu „Kibicuję z piosenką”

Wojewoda Śląski i Śląski Kurator Oświaty w ramach kampanii "Młodzież kibicuje bezpiecznie" ogłosił konkurs dla szkół i placówek na realizację piosenki związanej tematycznie z Euro 2012. Nasza szkoła miała zaszczyt być gospodarzem eliminacji rejonowych. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: uczniowie szkół podstawowych (klas V-VI) i uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zmagania wykonawców oceniało jury w składzie : Pani Krystyna Małecka – kierownik Miejskiego Domu Kultury w Hałcnowie - członek Pani Beata Olma – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej – członek Pan Bogdan Desoń – muzyk Opery Śląskiej w Bytomiu - członek Pan Tomasz Sylwestrzak – aktor Teatru Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej – członek Pani Bożena Walaszczyk – wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej – przewodnicząca

W kategorii pierwszej zwyciężyła grupa muzyczna FORTE z piosenką pod tytułem „Fair play” pod opieką Pani Katarzyny Jagielskiej-Dziubek.

W drugiej kategorii grupa DANDELION z naszego liceum z piosenką „Białoczerwoni”, pod opieką mgr Katarzyny Cieślickiej i mgr Magdaleny Tomaszek, wyśpiewała sobie zwycięstwo i awans do etapu wojewódzkiego. GRATULUJEMY!!!
mgr Katarzyna Cieślicka

Posted on Kwiecień 19, 2012 by Admin

Filed under Galeria |

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 11 kwietnia 2012 w auli IV Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej odbyło się zakończenie V Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Klas Trzecich Gimnazjów o zasięgu regionalnym zorganizowanego przez Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego pana mgr Mirosława Sapetę, we współpracy z Miejskim Zarządem Oświaty w Bielsku-Białej, pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty pana mgr Stanisława Fabera.

Posted on Kwiecień 17, 2012 by Admin

Filed under Więcej |

GALA IV BIELSKICH TEATRALIÓW

W dniu 4 kwietnia 2012 roku w Teatrze Polskim w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród IV Bielskich Teatraliów – regionalnego konkursu wiedzy o teatrze i dramacie. Uroczysta gala była inicjatywą środowisk oświatowych włączenia się w bielsko-bialskie obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Gala stanowiła uroczyste zwieńczenie czwartej edycji regionalnego konkursu wiedzy o teatrze dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych miasta Bielsko-Biała oraz powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

Uroczystość wręczenia nagród laureatom stała się prawdziwym świętem teatru. Rangi uroczystości dodali wspaniali goście: Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber, Dyrektor Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty Elżbieta Adamowska, Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku-Białej Jan Solich, Naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Jerzy Pieszka, Starszy Inspektor Oświaty Ewa Szymanek-Płaska oraz Dyrektor Kolegium Nauczycielskiego Józef Mamorski oraz inni przyjaciele bielskiej oświaty i teatru, którzy wspierali już po raz czwarty konkurs wiedzy o teatrze. W imieniu gospodarza gali gości przywitała Zastępca Dyrektora ds. Administracyjnych i Ekonomicznych Sabina Muras, zaś uroczystość poprowadził Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Bielsku-Białej Mirosław Sapeta. Uroczystość stała się także okazją do złożenia wzruszających życzeń dla twórców teatralnych, które wygłosili uczniowie IV LO. Zaproszeni goście, laureaci konkursu, ich nauczyciele-opiekunowie oraz uczniowie IV LO w Bielsku-Białej doskonale bawili się po oficjalnej części gali dzięki brawurowemu spektaklowi Teatru Polskiego „Mayday”.

Posted on Kwiecień 11, 2012 by Admin

II WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O WŁOSZECH

W dniu 26 marca 2012r w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. Maczka w Katowicach odbył się II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Włoszech, w którym wzięli udział reprezentanci 13 szkół z województwa śląskiego.

Uczennice naszego liceum z klasy IIIg– Dominika Konieczny oraz Marcelina Kopaczka pod opieką p. Bernadety Piestrak po części pisemnej konkursu przeszły do etapu ustnego i zajęły III miejsce w województwie!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Posted on Kwiecień 11, 2012 by Admin

Konkurs szkolny języka francuskiego

Konkurs szkolny języka francuskiego dla klas II i III odbył się 28 lutego 2012 r.
I miejsce zdobyła w nim Natalia Guszta z klasy III d, II miejsce ex aequo zajęły Agata Chyla z klasy III f oraz Monika Olma z klasy III d, a III miejsce –Anna Dulak z klasy II f.
Gratulujemy!

Posted on Marzec 29, 2012 by Admin

Spotkanie partnerów Programu Comenius - Włochy (Sycylia)

Uczestniczyliśmy w kolejnym spotkaniu roboczym, w ramach projektu Comenius –„ Friendly People for Friendly Energy”, które miało miejsce w Agrigento na Sycylii w dniach od 6-10 lutego 2012r.

W ciągu pięciu dni przeprowadziliśmy wiele działań i zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc. Przedstawiliśmy prezentacje dotyczące regulacji prawnych, ochrony środowiska i lokalnych, ekologicznych problemów, dowiedzieliśmy się więcej o kulturze każdego z krajów członkowskich, wysłuchując wypowiedzi o ich narodowych symbolach oraz ich historii. Ponadto zwiedziliśmy wiele ciekawych zabytków poznając ich historię i tradycję m.in. Dolinę Świątyń, Scala dei Turchi, Le Maccalube, górę Cammarata. Wspaniale wspominamy tydzień na Sycylii, cieszymy się, że otrzymałyśmy szansę wzięcia udziału w wymianie, w szczególności w tym wyjeździe. Nauczyłyśmy się wielu nowych rzeczy, nie tylko jak dbać o planetę, szanować Matkę Naturę, ale także unikania stereotypów, uczenia się nowych języków, poznawania wielu cudownych ludzi. Mamy nadzieję, że kiedyś uda nam się wrócić do Agrigento :)

Małgorzta Kubica 3f

Posted on Marzec 29, 2012 by Admin

Szkolny Konkurs Języka włoskiego

W dniu 15. 03. 2012 r . odbył się włoskojęzyczny konkurs zorganizowany przez nauczycieli języka włoskiego.W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas drugich trzecich.

 • I miejsce zajęła Laura Antolak z klasy IIc,
 • II miejsce – Laura Dudziak z klasy IIIg
 • III miejsce- Dominika Konieczny z klasy IIIg

Przyznano również wyróżnienie dla Bożeny Gandor z klasy IIb
Gratulacje!

Posted on Marzec 28, 2012 by Admin

Zebrania Rodziców

Zebrania Rodziców odbędą się 29.03.2012 o godz. 16:00

Posted on Marzec 26, 2012 by Admin

Sukces Tymoteusza

Uczeń naszego liceum Tymoteusz Król (klasa 3g) został jednym ze zwycięzców polskich eliminacji Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej.

W nagrodę pojedzie do Bratysławy, będzie reprezentował Polskę podczas międzynarodowych finałów.

Więcej na Radio Bielsko

Posted on Marzec 22, 2012 by Admin

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Żeglarskiej

Szkolne Koło Ligi Morskiej i Rzecznej przy IV LO w Bielsku-Białej pod opieką Janiny Kuli już po raz szósty zorganizowało Międzyszkolny Konkurs Piosenki Żeglarskiej. Około 300 uczniów z Podbeskidzia i kilka studentek z Instytutu Biologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, podzielonych na 28 zespołów i kilku solistów, wykonywało i wzajemnie słuchało różnorodnych utworów, które towarzyszą żeglarzom w rejsach oraz umilają pobyt na brzegach lub w portach.

Więcej o konkursie przeczytasz w Gazecie Beskidzkiej

Posted on Marzec 22, 2012 by Admin

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Z przyczyn niezależnych od organizatorów nastąpiła zmiana terminu trzeciego etapu. Trzeci – ustny etap konkursu odbędzie się 11.04.2012. W IV L.O. im. K.E.N. w Bielsku – Białej. Osoby zakwalifikowane do trzeciego etapu konkursu prosimy o zgłoszenie się od godz. 8.00. Uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród i programem artystycznym rozpocznie się około godz. 13.00

Za zmiany przepraszamy
koordynator konkursu
Anna Chyla

Posted on Marzec 19, 2012 by Admin

Dzień Rosyjski

Dnia 11.03.2012 odbył się w naszej szkole Dzień Rosyjski. Uczniowie grup rosyjskich pod opieką p.  mgr Sylwii Jurusik-Wasilewskiej organizowali konkursy, sprzedawali potrawy rosyjskie oraz zapoznawali nas z kulturą Rosji. Pięniądze zebrane ze sprzedaży ciast przeznaczone są na budowę hospicjum w Bielsku-Białej.

Posted on Marzec 16, 2012 by Admin

IV BIELSKIE TEATRALIA ZAKOŃCZONE

Z radością ogłaszamy LISTĘ NAGRODZONYCH w IV BIELSKICH TEATRALIACH

W KATEGORII SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

 • I miejsce (laureatka): Kamila Kowalska, V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej (130 punktów);
 • I miejsce (laureatka): Anna Nowak, IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Bielsku -Białej (130 punktów);
 • II miejsce (finalistka): Dorota Kubica, I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej (126 punktów);
 • III miejsce (wyróżnienie): Anna Janosz, IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Bielsku -Białej (121 punktów);
 • III miejsce (wyróżnienie): Zyta Wawrzeńczyk, V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku -Białej (121 punktów).

W KATEGORII GIMNAZJA:

 • I miejsce (laureatka): Weronika Lepianka, Gimnazjum im. J. Fałata w Bystrej (70 punktów);
 • I miejsce (laureatka): Justyna Niemczyk, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kozach (70 punktów);
 • II miejsce (finalistka): Sylwia Witek, Gimnazjum ZCBM im. F. Lechner w Bielsku-Białej (69 punktów);
 • III miejsce (wyróżnienie): Gabriela Bąk, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kozach (68 punktów);
 • III miejsce (wyróżnienie): Natalia Karkocha, Gimnazjum ZCBM im. F. Lechner w Bielsku-Białej (68 punktów).

Wszystkim laureatkom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy nagrodzone uczennice wraz z nauczycielami – opiekunami na uroczystą galę i wręczenie nagród, które odbędzie się 4 kwietnia 2012 roku w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Zaproszenia imienne zostaną przesłane pocztą na adres szkoły.

Posted on Marzec 9, 2012 by Admin

IV Bielskie Teatralia

OGŁASZAMY LISTĘ FINALISTÓW IV BIELSKICH TEATRALIÓW
LINK DO LISTY
GRATULUJEMY!Posted on Luty 7, 2012 by Admin

Konkurs Wiedzy o Rosji

Dnia 11.01.2012 odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Rosji. Udział w konkursie mogli wziąć wszyscy uczniowie z IV LO. I miejsce zajęła uczennica z klasy 3G - Regina Zarzycka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Posted on Luty 6, 2012 by Admin

Olimpiada Przedsiębiorczości

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 2f Łukasz Wandzel zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości. Życzymy powodzenia w dalszych etapach.

Posted on Styczeń 20, 2012 by Admin

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

To już piąta edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez IV LO im. KEN

Wszystkich chętnych uczniów klas trzecich gimnazjum zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. Etap szkolny w tym roku odbędzie się w dniu 14.02.2012. Zgłoszenia prosimy przysyłać do dnia 16. 01. 2012 na adres mailowy szkoły lo4@lo4.setia.pl Szczegóły w zakładce Konkursy.

Posted on Grudzień 15, 2011 by Admin

Filed under Więcej |

Wyjazd do Opery Śląskiej

Wszystkich chętnych uczniów, ich rodziców i pracowników szkoły zapraszamy na drugi w tym roku szkolnym wyjazd do Opery Śląskiej na Marię Stuarda Gaetano Donizettiego. Spektakl odbędzie się 16.12.2011r. w siedzibie Opery Śląskiej o godz. 18.00. Koszt wyjazdu to ok. 50 zł. Zgłoszenia w gabinecie wicedyrektorów.
Posted on Grudzień 7, 2011 by Admin

BIELSKIE TEATRALIA – to już czwarta edycja!

Zapraszamy gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w IV BIELSKICH TEATRALIACH REGIONALNYM KONKURSIE WIEDZY O TEATRZE dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych miasta Bielsko-Biała i powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego organizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej i Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku-Białej we współpracy z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej oraz Teatrem Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 21 grudnia 2011 roku. Informacje o konkursie (regulamin, karta zgłoszenia oraz wzór protokołu z zawodów szkolnych) zostały umieszczone w zakładce: Konkursy: Bielskie Teatralia.

Posted on Październik 26, 2011 by Admin

Filed under Więcej |

Wyjazd do Opery Śląskiej

Wszystkich chętnych uczniów, ich rodziców i pracowników szkoły zapraszamy na pierwszy w tym roku szkolnym wyjazd do Opery Śląskiej na Don Carlosa Giuseppe Verdiego. Spektakl odbędzie się 25.11.2011r. w siedzibie Opery Śląskiej o godz. 1800. Koszt wyjazdu to ok. 70 zł. Zgłoszenia w gabinecie wicedyrektorów do 28.10.2011r.

Posted on Październik 21, 2011 by Admin

Spotkanie partnerów Programu Comenius w Turcji

W dniach od 10-15 października 2011r wzięliśmy udział w czwartym spotkaniu roboczym w ramach programu „Przyjaźni Ludzie dla Przyjaznej Energii”.

Posted on Październik 21, 2011 by Admin

Filed under Więcej |

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Uczennica klasy 3d Dorota Iszczek została w tym roku uhonorowana stypendium Prezesa Rady Ministrów za najlepsze w szkole wyniki w nauce uzyskane w poprzednim roku szkolnym. Stypendystce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Posted on Październik 20, 2011 by Admin

Festiwal Języków Obcych w Katowicach

W dniu 30.09.2011 uczniowie naszego liceum z klas: 2b, 2c, 2d, 2e, 2f , 3g pod opieką pani mgr Luz Castillo - Żarczyński i pani mgr Aleksandry Sachajko wzięli udział w Ogólnopolskim Festiwalu Języków Obcych, zorganizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Posted on Październik 5, 2011 by Admin

Filed under Więcej |

Konkurs fotograficzny Comenius

W ramach działań prowadzonych w projekcie Comenius „Przyjaźni Ludzie dla Przyjaznej Energii” zachęcamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie CHROŃMY ŚRODOWISKO-PIĘKNE MIEJSCA W POLSCE I MIEJSCA ZAGROŻONE.

Posted on Lipiec 2, 2011 by Admin

Filed under Więcej |

Dzień Języka Niemieckiego

Wtorek 7 czerwca 2011r. zapowiadał się fantastycznie. Słońce powoli wschodziło, było przyjemnie ciepło, ale także czuć było w powietrzu napięcie i radosne oczekiwanie. Właśnie tego dnia gościliśmy u nas w IV LO im. KEN w Bielsku-Białej po raz drugi Deutsch Wagen Tour razem z panią Małgorzatą Urlich-Kornacką, która jak zawsze była promiennie uśmiechnięta i zarażała nas pozytywną energią. W tym dniu został zorganizowany Dzień Języka Niemieckiego.

Posted on Czerwiec 10, 2011 by Admin

Filed under Więcej |

Kolejne spotkanie partnerów programu Comenius

W drugim tygodniu maja już po raz trzeci uczniowie i nauczyciele pracujący wspólnie w ramach międzynarodowego projektu Comenius „Friendly People for Friendly Energy” spotkali się, by wymienić doświadczenia i zaprezentować wyniki swojej kilkumiesięcznej pracy. Tym razem przedmiotem dyskusji i prezentacji były efekty globalnego ocieplenia, działalność firm przyjaznych dla środowiska oraz wnioski z pomiarów zużycia energii w szkołach wszystkich partnerów.

Posted on Maj 22, 2011 by Admin

Filed under Więcej |

Olimpijczycy

Z dumą informujemy, że troje uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do centralnych etapów olimpiad przedmiotowych. Są to Marta Michalska z klasy IIIe – finalistka Olimpiady Filozoficznej – przygotowywana przez ks. Krzysztofa Ziębę, Michał Trela z klasy IIIf – finalista Olimpiady Literatury i Języka Polskiego – przygotowywany przez mgr Renatę Maślankę oraz Oksana Avramenko z klasy If – finaliska Olimpiady Języka Hiszpańskiego – przygotowywana przez mgr Luz Castillo Żarczyński. Wszystkim trojgu gratulujemy i życzymy tytułów laureatów!

Posted on Kwiecień 27, 2011 by Admin